Rootlu telefonlarda para gönderme sorunu

Merhaba papara ekibi bu hata benim yaşadığım değil ama bana danışılan bir konu genel olarak baktığımda papara uygulaması root atılmış kısmen eski android telefonlarda para gönderme aşamasında giriş ekranına atıyor ne denediysem olmadı en sonunda telefona miui 13 kararlı sürümünü tekrardan attım ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladı bu sorunun çözümünü bence siz yapmalısınız çünkü ben insanların papara için bütün verilerinin kaybolmasını göze alacağını sanmıyorum

İyi topluluklar

2 Beğeni

@exe.xTramer Selam,

Bazı işletim sistemlerinde, (genelde güvenlik açığı olan rootlanmış işletim sistemlerinde),
bu gibi sorunlar yaşanıyor buna bir güvenlik önlemi denilebilir bazı bankalarda da buna benzer sorunlar yaşayanlar oluyor,
hesap güvenliği ve kişisel verilerinin güvenliği için Telefon markanın önerdiği son sürümleri ve Güvenlik güncellemelerini aksatmamanı öneririm :grin:

5 Beğeni

Key rotasyonu yapılmaması, uygulama pininin lokal depolanması gibi uygulamalar Papara’nın sorumsuz geliştirme ekibinin sorumluğudur ve vurdumduymazlığıdır, yasal bağlarlığı bile olmayan iki üç yazı ile sorumluluk kullanıcının üstüne atılamaz.

Rootlu cihaz kullanıcıları eğer Magisk’in yeni bir sürümünü kullanıyor ise DenyList (uygulamanın Magisk/LSPosed modulleri tarafından görülebilir olmasını istiyor ise Shamiko + DenyList) kullanabilir, kullanması durumunda oluşabilecek güvenlik sorunlarından KENDİLERİ SORUMLUDUR, uygulama kullanıcının rootlu kullanımını durdurmak için bir mekanizma kullanmaktadır, bunu aşmak kullanıcı sorumuluğundadır.