Canlilik kontrolu

Papara onay yaparken herseyi yapiyorum ama canlilik testini gecemiyorum. Lutfen yardimci olun

3 Be─čeni

Merhaba @ekin.mazmahor05 :wave:

Buradaki linkte bulunan t├╝m ad─▒mlar─▒ do─čruca yapt─▒─č─▒ndan emin olduktan sonra hala hesab─▒n─▒ onaylayam─▒yorsan ;

Kimli─čini y├╝z├╝n├╝n alt─▒nda tutarak seni ve kimli─čini net g├Ârebilece─čimiz ┼čekilde bir foto─čraf ├žek.
E-Devlet ├╝zerinden yerle┼čim yeri (ikametg├óh)/di─čer adres belgesi veya N├╝fus Kay─▒t ├ľrne─či Belgesi olu┼čtur.

-─░lgili belgenin kimin i├ži al─▒naca─č─▒ k─▒sm─▒nda ÔÇśÔÇśKendisiÔÇÖÔÇÖ se├ž.
-Belgenin neden verilece─či k─▒sm─▒na ÔÇśÔÇśKuruma ─░brazÔÇÖÔÇÖ se├ž.
-Kurum ad─▒ alan─▒na ÔÇśÔÇśPaparaÔÇÖÔÇÖ yaz.
-Olu┼čturdu─čun belgeyi indir.

─░ndirdi─čin belgeyi ve yukar─▒da belirtilen ┼čekilde ├žekti─čin foto─čraf─▒ destek@papara.com e-posta adresine g├Ânder. G├Ânderdi─čin bilgiler Papara M├╝┼čteri Hizmetleri taraf─▒ndan incelenerek taraf─▒na geri d├Ân├╝┼č yap─▒l─▒r.

6 Be─čeni

gerekli belgeyi olu┼čturdum foto─čraf─▒ da ekleyerek mail att─▒m 8 saat i├žerisinde d├Ân├╝┼č olmad─▒ anlamad─▒─č─▒m uygulaman─▒n bu b├Âl├╝m├╝n├╝n s─▒k─▒nt─▒l─▒ oldu─ču ├žok a├ž─▒kken neden hi├žbir d├╝zeltme yap─▒lm─▒yor bir yerde bu hatan─▒n kimlik te yer alan foto─čraf ile canl─▒l─▒k kontrol├╝ yap─▒ld─▒─č─▒ anda ki g├Âr├╝nt├╝n├╝n e┼čle┼čmemesinden kaynakland─▒─č─▒ndan bahsediliyordu bu devirde traji komik bir hata ya algoritmay─▒ do─čru d├╝zg├╝n hale getirin yada t├╝mden kald─▒r─▒n.

2 Be─čeni

Merhaba @ekirimcali :wave:

Destek mailine att─▒─č─▒n─▒z bilgileri do─črulamak 8 saat kadar az bir s├╝rede ger├žekle┼čecek olsa hesab─▒n─▒z─▒ do─črulamak i├žin zaten m├╝┼čteri destek yetkilileri sizlere ula┼čm─▒┼č olacakt─▒.
1-3 i┼č g├╝n├╝ i├žerisinde genelde geri d├Ân├╝┼č oluyor.

Ayr─▒ca kimli─činizde bulunan foto─čraf ile canl─▒l─▒k kontrol├╝ne girdi─činizdeki g├Âr├╝nt├╝n├╝n e┼čle┼čmesi gerekmekte. Bu sistem sorunsuz bir ┼čekilde ├žal─▒┼čmaktad─▒r.
E─čer canl─▒l─▒k kontrolu noktas─▒nda sorun ya┼č─▒yor iseniz ─▒┼č─▒k g├Âlge etmenleri g├Âz ├Ân├╝nde bulundurarak tekrar deneyiniz gene hata al─▒r iseniz sorunun paparada de─čil kimlikteki foto─čraf─▒n─▒z canl─▒l─▒k kontrol├╝ne girdi─činiz g├Âr├╝nt├╝ e┼čle┼čmedi─činden dolay─▒ bu hatay─▒ al─▒rs─▒n─▒z.

Konudan ba─č─▒ms─▒z olarak kimli─činizi m├╝sait oldu─čunuz bir zamanda de─či┼čtirmenizi tavsiye ederim ├ž├╝nki art─▒k hastaneler dahil bir├žok kurumda kimlik numaras─▒ ile de─čil yeni kimlik kartlar─▒nda bulunan NFC sisteminden yararlan─▒lmaktad─▒r, bu nfc teknolojisini sisteme okutmak i├žin sizlerden kimlik kart─▒n─▒z─▒ isteyeceklerdir ard─▒ndan kimlikteki foto─čraf ile sizin y├╝z├╝n├╝z├╝n benzemedi─čini fark eder ise konu usuls├╝z kimlik kullan─▒ma kadar uzanarak ba┼č─▒n─▒z─▒ a─čr─▒tacak tarzda olaylar ya┼čanabilir. Bu durumlar─▒n ya┼čanmamas─▒ i├žin e─čer kimli─činizdeki foto─čraf ile ┼čuanki y├╝z├╝n├╝z benzerlik g├Âstermiyor ise en yak─▒n zamanda kimli─činizi de─či┼čtirmenizi ├Âneririm.

5 Be─čeni

Ke┼čke her durumda kusuru kullan─▒c─▒da aramadan uygulaman─▒z─▒ g├Âzden ge├žirseniz kimli─čin yeni kimlik kartlar─▒ndan ve daha 3 y─▒ll─▒k yani hen├╝z foto─čraf ile ger├že─či aras─▒nda benzerlik kuramamak gibi bir durum s├Âz konusu olamaz e┼čle┼čmeme durumunu bir yerde okudu─čum i├žin bahsetmek istedim kimlikte bulunan foto─čraf sakall─▒ sakallar─▒m─▒ kesti─čim i├žin tan─▒m─▒yor olabilir diye d├╝┼č├╝nd├╝m ve inan─▒n bana kimlikteki foto─čraf ile ger├žekte ki beni reel hayatta e┼čle┼čtiremeyecek ki┼či net s├Âyl├╝yorum benden daha beter k├Ârd├╝r .

3 Be─čeni

Kusuru sizde aramamktay─▒m, sadece konu hakk─▒nda detayl─▒ a├ž─▒klama yapmak istedim. ├ľyle g├Âr├╝nd├╝ ise ├Âz├╝r dilerim.

Hesab─▒n─▒ dilersen papara m├╝┼čteri hizmetlerine mail atarak onaylatabilirsin konu hakk─▒nda detayl─▒ bilginin yer ald─▒─č─▒ topluluk g├Ânderimi b─▒rak─▒yorum.

7 Be─čeni