Başkasının banka hesabından para yatırırsam ne olur?

Merhaba,
Yukarıdaki yazıları okumanı öneririm.

1 Beğeni

Bana ait olmayan bi hesaptan bana para gönderildi iadesi nasıl olur

1 Beğeni

ben babamın kartından benim papara kartıma para gönderdim ama 2 gün geçti para kartıma gelmedi müşteri temsilcisini aradım sağolsunlar yardımcı oldular babama papara hesabı açtım gönderdigi paranın dekontunu ve babamın Ibanını gönderdim para babamın hesabına geri geldi

1 Beğeni

Merhaba yardımcı olurmusunuz kendi kredi kartımdan yanlışlıkla benim olmayan papara hesabına para havale gönderdim bankayı aradığımda ise kredi kartı olduğu için dekont olmadığını söylediler sadece harcama özeti gösteriliyor

1 Beğeni

amcam ba a ziraaten bana 60 lira gönderdi paparama iade yapılacak dediler. iade kaç günde gelmesi lazım

1 Beğeni

Havale / EFT Başkasının Hesabından Para Yatırdım İade İçin Ne Yapmam Gerekir ?

1 Beğeni

daha önce kendime ait olmayan bi banka hesabından papara hesabıma para göndermek istedim fakat işlem gerçekleşmedi banka hesabının kendime ait olması mı lazım baskası bana banka hesabından para göndermez mi (ziraat bankası)

1 Beğeni

@selimtaskin64 Merhaba,
kendi adına olan bir Papara hesabına kendi adına kayıtlı bir banka hesabı ile para transferi gerçekleştirebilirsin. Başkası senin papara hesabına para gönderemez.

1 Beğeni

Para İade süreci nasıl işliyor ?

1 Beğeni

Size para gönderen kişinin papara hesabı açıp size gönderebilir

1 Beğeni

Peki para iade işlemi nasıl oluyor

1 Beğeni

İade edildi mi

1 Beğeni

Arkadaşlar merhaba, bilmeyerek kendi papara hesabıma başka birinden havale yaptım, yardımcı olun lütfen,ne yapa bilirim?

1 Beğeni

Paparama çek yatır bölümünden ziraat bankasını seçerek ordaki ibana babamın ziraat hesabından para attım orda papara diye çıktı ama 1 gün oldu 50 tl hesabıma gelmedi

1 Beğeni

Başka birisi bana para yatırmak istedi iban at dedi bende papara uygulamasına girip yatıra bastım ordan ziraate bastım ve bir iban vardı onu attım ve parayı o ibana attı o iban kimin benim değil mi para paparama düşmedi o ibana gitti bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı

1 Beğeni

Papara hesabıma para yatırdım papara numaramı yazdım fakat banka hesabı benim değil ne yapmam gerekiyor

1 Beğeni

Kendine ait olmayan banka hesabının sahibinin kendisine papara hesabı açması gerekiyor. Kendi hesabına para yükledikten sonra sana transfer edebilir.

1 Beğeni

merhaba bir arkadaşım ziratbank’tan iban ziratbank paparama para gönderdi.
Hesabından para çekildi ama bana gelmedi. ne yapalım?

1 Beğeni

Merhaba @flogmersin :wave: Topluluğa hoş geldiniz

IBAN üzerinden para göndermelerde sadece papara hesabının sahibi üzerine kayıtlı olan banka hesabından gönderebilirsiniz.
Yani arkadaşınız sizin papara hesabınıza para gönderemez ama arkadaşınız papara hesabı açıp parayı kendisine gönderip papara üzerinden sana tekrar gönderebilir.
Gönderilen para ise 3-14 gün içerisinde arkadaşınızın banka hesabına iade olacaktır.

2 Beğeni

Papara Ziraatbank ibanına ulaşana kadarki adımlarda da belirtildiği üzere; Papara hesabınıza size ait olmayan bir banka hesabından para gönderilemez. Arkadaşınızın da gönderdiği para min 1-2 güne içerisinde kendisine geri dönecektir.

2 Beğeni