Ödemelerde kripto varlıkların kullanılmasına dair yönetmelik

16 Nisan 2021 tarihinde kripto varlıkları ile ilgili yayınlanan düzenlemeden haberdar olduğunu düşünüyoruz.

Söz konusu düzenlemenin bir bölümünde elektronik para kuruluşlarının kripto varlık alım satımına aracılık eden kuruluşlara yapılacak para transferi hizmetlerinin durdurulması yönünde karar alınmıştır.

Papara, Merkez Bankası düzenlemeleri ve lisansına tabi bir kuruluş olarak sunduğu diğer tüm hizmetlerle faaliyetine devam etmektedir.

Merhaba

30 nisanda yürürlüğe girecek kriptoparalar hakkındaki düzenleme hakkında papara’nın durumu ne olacak? Pek çok kişinin papara kullanmasının tek sebebi binance anlaşması.

Bir açıklama olmadigi sürece belirsizlik içinde bekleyeceğime advcash gibi sistemleri kullanmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Merhaba

30 nisanda yürürlüğe girecek kriptoparalar hakkındaki düzenleme hakkında papara’nın durumu ne olacak? Pek çok kişinin papara kullanmasının tek sebebi binance anlaşması.

Bir açıklama olmadigi sürece belirsizlik içinde bekleyeceğime advcash gibi sistemleri kullanmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Merhabalar Tuna

Papara bir elektronik ödeme kuruluşudur. BDDK ve T.C. Merkez Bankası denetlemelerine ve kararlarında da bağlı olmak zorundadır.

Resmi Gazete’de 31456 sayısı işle yayınlanan T.C. Merkez Bankası yönetmeliği gereği;

Papara 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren kripto para borsalarına ödeme aracılığı yapamayacaktır.

Kripto para borsalarına yalnızca bankalar üzerinden yatırma ve çekme işlemleri yapılabilecektir. Ayrıca yayınlanan yönetmelik gereği ödemelerde kripto para da kullanılamayacaktır.

Detaylı bilgi veya aklına takılan sorular hakkında;
0 850 340 0 340 veya destek@papara.com üzerinden iletişime geçebilirsin.

İyi günler dilerim.

1 Beğeni

Bunu ben de merak ediyorum, ödeme aracı olduğu için bu karardan etkileneck gibi duruyor. Zaten Papara gibi firmalar için de çıkarıyorlar bu kararları… Harcamaları kontrol edemezler çünkü :slight_smile:

Papara 30 Nisan’da kripto para transferi olmayacakmı??