Kendime ait IBAN hesabım*

Merhaba.

İngiltere’de ve Seyşeller’de yatırım yaptığım yerler SEPA kapsamında. Ancak şirketler gönderdiğim parayı çekmek istediğimde geri göndermek için yasal olarak gönderici hesabıma bakıyorlar. Yani hangi hesaptan gönderdiysem o hesaba geri gönderilmesine izin var. Kısacası Sepa gönderimlerinde para şahsımıza ait bir SEPA hesabından mı çıkıyor? Yoksa Papara’nın hesabı mı? Bu konuda ne yapılabilir?

Merhaba @emre1298 topluluğa hoş geldin.

Papara IBAN’ları hakkında buraya tıklayarak geçmişte bu konu hakkında hazırlamış olduğum gönderiyi okuyabilirsin.

Alıntı 1

TCMB şu anlık sadece FAST sistemine onay verdi ve Papara’yı FAST sistemine entegre etti. Bu nedenle EFT üzerinden para göndermek istediğiniz zaman hesaplarınız tanınmıyor veya para hesabınıza geçmiyor.

Alıntı 2

Dipnot: SWIFT gibi sistemler de Kasım 2023 itibari ile henüz entegre edilmediğinden yurt dışı banka hesaplarından para almak için SWIFT bilgileri şimdilik mevcut değil

Yurt dışına para gönder seçeneği ile gönderim sağlamanız durumunda gönderdiğiniz tutar Papara’nın kendi kurumsal hesapları üzerinden sizin adınıza gidecektir. Bu nedenle size ait bir hesap değil aracı bir hesap kullanıldığını düşünebilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

2 Beğeni