İade sorunu

merhaba,
trendyoldan iadem vardi, para cuzdan hesabima yattiktan sonra karta geri yuklemek istedim ama birkac gun once atm kartimi yuttugu icin yeni kart almistim. kart bilgilerini degistirme secenegi olmadigi icin (trendyol odemeyi hangi karttan yaptiysak geri yuklemeyi o karta yapiyor) eski kart bilgilerimin uzerinegeri yatirilmasini istedim. sonucta hesabim yenilenmedi, sadece kart bilgileri degisti. param hesabima gelie mi? 2-3 gun oldu gelmedi.

2 Beğeni

Merhaba @ilayycg :wave:

Paparada kartlardan bağımsız olarak işlemlerin papara hesabın üzerinden gerçekleşir.
Merakk etmene hiç gerek yok hangi kartınla alışveriş yaptıysan yap kartını kapatmış bile olsun iaden papara hesabına iade süreci tamamlandığında gelecektir.

Yoğunluğa bağlı olarak iaden 1-7 iş günü arasında hesabına yansıyacaktır.

2 Beğeni

Firma ücret iadesini gerçekleştirdiği halde neden hala hesaba geçmiyor para sonuçta satın alım yapılan hesap belli firma iade yaptı ama hesaba hala geçmedi ihtiyacı olan birisi neden bu kadar süre bekliyor satın alım gerçekleştirirken sıkıntı yok ışık hızında hesaptan çekiliyor para ama geri iadesi neden bu kadar uzun sürüyor anlamış değil eminim vardı bir nedeni :slight_smile:

1 Beğeni

@whocanstop35 Selam,

Herhangi bir alışveriş iadesinden sonra firma iadeyi sağladıktan sonra iade edilen miktar Banka/Elektronik Para kuruluşlarının sistemleri tarafından kontrollerden geçer. Bu yüzden para iadesi yapıldıktan sonra Bankanın/Elektronik Para kuruluşlarının bu onayı sağlaması 1-7 iş günü sürebilir.

3 Beğeni