Başkalarının banka hesaplarından para gönderebilme, kendine ait IBAN

Bize Para yattı diyor ama hesapta para görünmemekte

3 Beğeni

2021 'de İban Geliyor Gençler

3 Beğeni

Kendi banka hesabımızdan değil birisinin banka hesabından para gönderme gelsin

3 Beğeni

Kişiye özel iban gelmeli. Bu çok büyük bir eksik

4 Beğeni

Alım satımla uğraşıyorum. Elimde banka hesabı yok. O yüzden çok yararlı olucağını düşünüyorum.

4 Beğeni

Kendimize ait bir iban numarası verilsin, farklı kişilerden para almayı çok istiyoruz. Lütfen…

5 Beğeni

Selamlar, severek kullandığim bir karttir papara. Keşke su ozellikler de olsa dedigim ozellikler de var örneğin başkasının ibanına para yatırma veya başkalarının bizim hesabımıza para yatırabilmesi. Bazen iban at dediklerinde paparaya kaydolup ordan para at cevabını verince “papara ne” “bilmediğim yerlere kaydolmam” sürekli bu tarz cevapları almak sıkıyor. Ve ödemelerde istanbulkart yerine tüm şehirlerin kartı olsa çok hoş olurdu.

6 Beğeni

@emirhankanarya başkalarının banka hesaplarından para transferi henüz gelmedi ama IBAN’a para transferi yapabiliyorsun artık. :slight_smile:

3 Beğeni

Merhaba papara karta başkası bana banka hesabından para atabilse keşke ve dolar hesabı olusturma 16 yasa düşşe çok güzel olur bu güne kadar 10 tane arkadaşımı papara kartlı yaptim

3 Beğeni

İban Neden Gelemiyor?
Arkadaşlar “IBAN numarası” size ait bir banka hesabı açıldığında size tahsis edilen bir numara çeşitidir.

Papara’nın size IBAN tahsis edebilmesi için BDDK’nın alması gereken bazı yapısal değişiklikler ve Bankacılık Kanunu’nun bazı değişikliklere ihtiyacı vardır.

Papara resmiyette bir banka değil “Elektronik ödeme aracı”, “Ön ödemeli hizmet aracı” dır.
Her kullanıcısı için özel bir IBAN numarası tahsis etmesi bu açıdan imkansızdır.

Umalım da istediğimiz yapısal değişiklikler ve kanun değişiklikleri onaylansın.

Tüm topluluğa saygılarımla.

8 Beğeni

Mesela biri bize para gönderecek ama o kişi papara kullanmıyo normal kendi bankasından atmak istiyo iban lazım buna bi çözüm bulabilirmisiniz

5 Beğeni

Evet güzel olurdu

3 Beğeni

Merhaba, bu konu hakkında Ahmet Faruk Karslı küçük bir açıklama yaptı, 2021 ilk çeyreğinde geleceğini söyledi videoya Buraya tıklayarak ulaşabilirsin. 1:08:15. saniye bu açıklama yapılmakta.

Destek ve bilgi için;
destek@papara.com
0850 340 0 340
İletişime geçebilirsiniz.

4 Beğeni

Merhaba Bu konudan Ben çok şikayetçiyim Babamın Banka Hesabından Papara hesabıma Aktarmaya çalıştığımda Başarısız oluyor destek Papara’ya yazdım Ve bana banka Kendi Banka hesabımla Havale yaparak Yapabilirsiniz Dediler Tosla’dan Papara’ya Geçiş yaptım Keşke inceleseydim Banka Kartı Ekliyerek Aynen Alışveriş yapıyor gibi Gözüküyordu Sokağa çıkamıyorum 18 yaş altıyım Banka Hesabı açmak istemiyorum 3D Secure ile Lütfen Papara hesabı ile Ödeme gelsin Herkes İçin sağlıklı olur

5 Beğeni

Katılıyorum, daha fazla reklam yapılmalı ki anonim kişilerin de güven kazanmasını sağlar.

4 Beğeni

Artık iban sistemi gelmeli. Veya başkasıda paparanın kendi ibanları üzerinden bize para gönderebilsin.

3 Beğeni

Papara kurucu CEO’su Ahmed Karslı’nın açıklamasına göre 2021’in 1. çeyreğinde her Papara hesabına ait bir IBAN olacak ve dünyanın her yerinden IBAN numarası ile ödeme alınabilecek. :papara:
Kaynak : Papara’nın kurucusu ve CEO’su Ahmed Karslı ile Podcast

3 Beğeni

Güzel haber. Gelmesine sevindim.

4 Beğeni

Kanunlar önünde 18 yaş alti resit olmayn bireye IBAN verilemez istisnalar dişinda *18 yaş alti içn banka hesabi zatn IBAN dediğimiz en fazla 34 haneli numaranin içinde Banka kodu, Hesap numarasi yaziyor ve Papara sadece bir ön ödemeli kart şirketi, BKM ve BDDK’dn izin çikamaz bu nedenlerdn, Eğer ödeme almaniz gerekiyorsa Veliniz ile belirle Bankalara gidip hesap açabilirsiniz ör: Akbank 16 yaş ve üstü içn exi26 hesabi
IBAN-Structure-TR

3 Beğeni

18 yaş alti resit olmayn kullanicilar içn Banka hesabi açan Bankalar var, Tam liste: https://www.google.com/amp/s/www.paradurumu.com/amp/butce/18-yasindan-kucuklerin-hesap-acabilecegi-bankalar-haberi-3945 ör: Akbank 16 yaş ve üstü exi26 hesabi

3 Beğeni