Akbank atm 5 bin TL paramı yuttu geri vermiyor

merhaba bugün saat 10:40 ve 11:30 civarı samsun ilinin çarşamba ilçesindeki 488 id nolu akbank ATM sinden papara lite kartım ile 5 bin TL para yatirmak istedim fakat nedendir bilmiyorum parayı fazla koyduğum icinde de olabilir hazneye 5 bin TL koydum ve giriş tusuna batsim saymaya başladı ve banknot hatası gibi bir hata verdi ekranda paranızı almak için lutfen subeyle görüşün gibi bisey yazdı subenin icine gittim personele söyledim fakat baska bankannin kartı bankanizla görüşmeniz gerekiyor dedi ve parami veremedi sonra hemen papara müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım geri dönüş sağlayacaklarını söylediler
bu ne kadar sürer acaba o paraya cok ihtiyacım var borçlarım var acil odemem gerek boyle bir durum ilk defa başıma geldi

1 Beğeni

Merhaba,

Müşteri destek ekibimiz gün içerisinde seninle iletişim kuracaktır.

2 Beğeni

Aynı sorunu 5 gün önce ziraat bank atm sinde yaşadım.
Ziraat paparayla görüşün dedi.
Papara mail attı 4 gün bekleyeceğiz iade olmazsa dilekçe vereceğiz dedi.
950 TL param 5 saniyelik tekniksel hata yüzünden bekliyor.
3 milyon dan fazla kullanıcısı olan papara da buna müsaade ediyor.
5 gün içerisinde 5 mail attım 1 kez dönüş sağlandı.
Yani daha çok bekleriz çok beklersin.
Prosedür vs bilgisi verildi
Ziraat şubeye gittim tam tersi bilgiler verildi.
Senin tutarda benim tutarda yüksek ama kimsenin umrunda değil mağduriyet

2 Beğeni

Selamlar @mali64167 :wave:

Müşteri hizmetlerininde sizlere belirttiği gibi işlem yaptığınız atm’nin iadesini beklemek zorundayız ancak o iade gelmesi durumunda parayı hesabınıza yatırabiliriz. Ayrıca tekrardan müşteri hizmetlerinin belirttiği gibi iade olmaması durumunda sizler adına papara bir dilekçe veriyor olacak ve sorunun çözülmesi için elinden geleni yapacaktır.

3 Beğeni

Ben de şöyle oldu Akbank ATM’sine parayı verdim ₺5.000 fazla banknot yatırdınız diye paramı el koydu parayı almak için şubemiz e görüşün gibi bir yazı çıktı ATM’de para sıkıştı demiyelim de atm paraya direkt el koydu
Paparayı aradım durumun aciliyetini ilgili birime bildirdik dediler ve 15 günü itiraz süreci başladı bakalım umarım paramı geri verirler

1 Beğeni

8 ekimde yaşadım sorunu
Harcama itiraz dilekçesi verildi mi ?
Belirtilen süre doldu
Hesabıma para ulaşmadı.
Bankamatik sayıldı.
Şuan müşteri hizmetleri dilekçeyi vermiş olsaydı hesabıma para gelmiş olacaktı.
Dilekçe oluşturuldu mu dönüş yapılmadı

1 Beğeni

7 gün oldu dönüş olmadı hala.
Ben bugün yine aynı bankamatiğe 1300 TL yatırdım parayı sayfı komisyon tutarını belirtti 5 saniye durdu merkezden yanıt alınamadı dedi ve paraya el koydu.
Ardından 300 TL yatırdım hemen hesabıma geçti.
1 haftada toplam 2250 TL parama el koydu bankamatik.
Benim anladığım 500 TL üzerinde ki tutarlara el koyuyor :joy:
Tadı kaçtı bu işin.
Prosedürler den başka birşey denilmiyor.
Paralarımın iade edileceğine de ihtimal vermiyorum.
İnadına yine yatırdım bugün tereddüt de ettim yatırırken aynı sorunu yaşadım.
Bana en yakın ATM sonuçta…
Mümkün olduğu kadar ATM den para yatırmayın derim.
Ben mahdur oldum kimse olmasın

1 Beğeni

merhaba harcama itirazım sonuclandı 11 ekimde olmustu bu olay atm parama el koymuştu hemen müşteri hizmetlerini aradım durumu bildirdim talep olusturdular ve 12 ekimde tekrar bu sefer whatsap hattindsn ulaştım islemi hizlandirmalarini soyledim ve 12 dkimde 15 gunluk harcama itirazı sürecimi başlattılar ve 15. günün sonunda 27 ekim perşembe saat 4 veya 5 arası bana mail geldi tabi aynı saate beni aradilar fakat telefonum kapalıydı 4550TL lik bir tutar tespit edilmiş atm de bilmiyorum ben parayı eksik saymış olabilirim fakat sanmıyorum 5 bin tl olduğuna eminim neyse paparayla mail attım ve tutarım eksik olduğunu ve acil paraya ihtiyacım olduğumu yazdım fakat parayı eksik almak istemediğimi ama ne yapacagimi bilmediğimi ve beni aramalarını ve bu konuyu konusmak istedigimi yazdım fakat onlar direk ikince itiraz hakkım olan pre arb itiraz sürecini başlatmışlar fakat bu surec 20 gun sürüyor ve benimde acil paraya ihtiyacım olduğu icin 2. bir itiraz süreci baslatmak istemediğimi ve 4550 TL tespit edilen tutarın hesabıma yatırılmasını istedim ve 29 ekim cumartesi saat 12:30 da 4550 TL lik tutar hesabima yatırıldı
ve şunu belirtmek isterim ben mi yanlis saydım bilmiyorum pek sanmıyorum fakat belki ben yanlış saymışımdır veya akbank yanlışlık yapmışta olabilir eger benim dedigim doğru ise yani 5bin TL varsa 2. itiraz hakkım olan pre arb 20 günlük itiraz surecini bekleseydim param eksiksiz hesabıma yatardı fakat benim acil ihtiyacım olduğu icin beklemedim
ben eminim 5 bin TL olduğuna fakat buyuk para zaten düzgün sayamamış olabilirim zaten atm saymadan direk el koymuştu bilmiyorum kimseyi suçlayamam belki ben yanlış saymışımdır belki de akbankk eksik tutar belirmiştir yinede papara ekibine teşekkür ederim itiraz sürecimi makul surede sonuçlandırdılar bu arada böyle durumlarda papara normal bir banka gibi sizin için bankayla iletişim kuruyor belge vs oluyor parayı papara gondermiyor papara sizin icin paranızı geri istiyor ve karşı baknka onayladığı zaman banka bunu papara ya gonderiyor ve papara da sizin hesabınıza aktarım yapıyor yani paranın hizli gelmesi bence biraz da karşı banka ile ilgili

3 Beğeni

Tekrardan merhaba @emircankorkmaz0108 :wave:

Değerli geri dönüşün için çok teşekkür ederiz. Sorunun halledilmesine çok mutlu oldum :heart_hands:

Belirttiğiniz gibi atmnin yuttuğu paranın hesaba hızlı gelmesi tamamen bankanın göndereceği bilgiye bağlı, bu işlemi hızlandırmak paparanın elinde değil malesefki.

Eksik belirtilmiş olabilecek para için dilerseniz BDDK çağrı merkezini arayarak neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

3 Beğeni