yüz tanıma

yaşım 13 ve yeni kimliğimde fotoğraf var ve kimliğimdeki fotoğraf ile şu anki halimin arasında çok fark var ve doğrulama esnasında tüm kademeleri geçiyorum ama yüz tanımada kalıyorum bunu nasıl çözebilirim

1 Beğeni

@baysalefe678 Selam,

Bu sorunun cevabı Papara’nın Sıkça Sorulan Sorular Bölümünde yer alıyor

Yazının tamamı Linkte yer almaktadır.

Hesabımı onaylayamıyorum, ne yapmalıyım?

Hesabını onaylama sürecine başlamadan önce aşağıdaki koşulları sağladığından emin olmalısın:

Canlılık kontrolünde;

• Yüzünün oval çerçeve içinde olduğundan emin ol.
  • Oval çerçevenin yeşil olması ile kontrol başlar.
  • Ekran 3’ten geriye saydığında kameraya bakarak bekle.
  • Ekran 5’ten geriye saydığında yüzünü oval çerçeve içinde tutarak başını sağa ve sola çevir.
  • Yüzünün oval çerçeve dışına çıkması durumunda ekran tekrar 5’ten geriye saymaya başlar ve başını tekrar sağa ve sola çevirmen gerekir.
  • Unutma, bir gün içinde en fazla 3 kere hesabını onaylamak için deneme yapabilirsin. Deneme hakkını doldurman durumunda ertesi gün tekrar deneyebilirsin.

Tüm bu kontrollerden sonra hala hesap onaylama sürecini tamamlayamıyorsan;

Kimliğini yüzünün altında tutarak seni ve kimliğini net görebileceğimiz şekilde bir fotoğraf çek.

E-Devlet üzerinden yerleşim yeri (ikametgâh)/diğer adres belgesi veya Nüfus Kayıt
Örneği Belgesi oluştur.

• İlgili belgenin kimin içi alınacağı kısmında ‘‘Kendisi’’ seç.

• Belgenin neden verileceği kısmına ‘‘Kuruma İbraz’’ seç.

• Kurum adı alanına ‘‘Papara’’ yaz.

• Oluşturduğun belgeyi indir.

İndirdiğin belgeyi ve yukarıda belirtilen şekilde çektiğin fotoğrafı destek@papara.com e-posta adresine gönder. Gönderdiğin bilgiler Papara Müşteri Hizmetleri tarafından incelenerek tarafına geri dönüş yapılır.

2 Beğeni