YouTube premium yerine Apple.com olarak para kestiği için cashback alamıyorum

YouTube premium olarak değil de apple.com olarak işlem yapıyor bu yüzden cashback alamıyorum

1 Beğeni

Papara card ile YouTube premium üyeliği satın aldım ancak cashback yatırılmadı. Yapmam gereken birşey var mı acaba

1 Beğeni

apple hesabın ile satın almış oluyorsun papara ile değil. bu yüzden cashback olmamış.

web browser üzerinden (youtube uygulamasından değil, safari’den ya da bilgisayardan yap burası önemli) youtube’a giriş yapıp “youtube premium üyesi ol” tıklamalısın. sonra kart bilgilerine papara kartının bilgilerini girersin. anında cashback geliyor. yani youtube’a papara üzerinden ödeme yapıyor olacaksın. iphone uygulamadan yaptığında parayı apple ödüyor aracı gibi (ayrıca apple hesabınla ödemek daha pahalı 21,99 TL, youtube kendi sitesinde 16,99 TL)

ama önce iphone’un üzerinden ayarlar-icloud hesabına gir, abonelikler kısmından youtube aboneliğini iptal et. 1 ay kullanım süren var yukarıda bahsettiğim işlemi apple’daki kullanım hakkı bitince yaparsın. uğraşırım dersen apple destek hattından para iadesi iste yanlışlıkla aldım vs diye. hemen geri yatırırlar

2 Beğeni

@alipoyracik Merhaba,
Aynı ay içerisinde 15TL ye kadar bir cashback aldıysan yatırılmamış olabilir veya direk youtube mobil uygulaması üzerinden bu işlemi yaptıysan play store ile bağlantılı bir ödeme gerçekleştirebiliyor. tarayıcı üzerinden yaparsan cashback vericektir.

Bu durumlar ile bir problem yok ise Destek ekibi ile iletişime geçmen daha iyi olacaktır.

Destek ve İletişim için;
destek@papara.com
0850 340 0 340
İletişime geçebilirsin.

2 Beğeni

@nuripelvan01 Merhaba,
evet direk youtube uygulaması üzerinden yapınca apple veya play store’ a yönlendiriyor tarayıcıdan denemeni öneririm.

2 Beğeni

Tarayıcıdan girdim bu sefer de google pay üzerinden faturalandırıyor geri ödeme alamıyorum nasıl yapmam gerekiyor

1 Beğeni

Telefonunun tarayıcısı seni otomatik olarak Google Pay’e yönlendiriyor olabilir. Mümkünse bilgisayardan deneyebilir misin?

1 Beğeni

Bu sorunun yaşanmaması için Papara’ya “harcama bildirimi” özelliği gelemez mi? Yani harcamaya dair bize verilecek dekontun veya işleme özel kodun Papara uygulaması üzerinden girilmesi ve bunun Papara tarafından doğrulanması sonucu “cashback” kazanımı sağlanabilir diye düşünüyorum. Biraz uğraştırıcı ama tümüyle üye işyeri adına ve MCC’ye bağımlı bir cashback işleyişinden daha sağlıklı olup bu başlıktaki gibi cashback kampanyası olan yerlerde Apple Pay gibi aracılarla ödeme yapıldığında yaşanacak sorunları ciddi ölçüde azaltır.

1 Beğeni

Önerin ve topluluğa katıkıların için teşekkürler @emirhansevdali :heart:

Bu önerinde dahil olmak üzere, yaptığın diğer tüm önerilerin Papara ekibi tarafından görüldüğüne emin olabilirsin :hugs:

2 Beğeni