Yayıncılar için Twitch entegrasyonu (Çabuk! PayPal gelmeden...)

Bilindiği üzere dünya çapında oyunculuk (bilgisayar) ve yayıncılık sektörü hızla büyümeye devam ediyor. Ülkemizde de bu sektörler hatrı sayılır bir kitleye hitap ediyor, özellikle Twitch platformunda yayıncı sayısı her geçen gün artmakta. Bu yayıncıların gelir kaynağının önemli bir kısmını oluşturan “izleyici bağışları”, güvenilirliğini bizlere kanıtlamış olan dijital para ve ödeme hizmetlerinin ülkemizdeki öncüsü Papara tarafından oluşturulacak bir altyapı ile her iki taraf için (izleyici-yayıncı) daha hızlı, güvenilir ve kârlı hale getirilebilir.
Fikirlerimize önem verdiğiniz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

3 Beğeni

Bildiğiniz üzere twitch gibi canlı yayın platformlarındaki yayıncıları desteklemek için çeşitli aracı siteler üzerinden bağışta bulunabiliyoruz.Fakat bazen bu hem uğraştırıcı hem de güvenilmez oluyor.Sitedeki hesapta para yoktu, attığım donate yayıncıya gitmedi gibi dertleri bir daha çekmemek için sizden ricam ödemeler menüsüne yayıncı destekle bölümü açmanız.Sistemi biraz araştırırsanız sizin için zor olmadığını anlayacaksınız.Böyle bir şey olursa çok çok iyi olur.Gençler bir daha başka yerleri tercih etmezler.Kolayca papara üzerinden sevdikleri yayıncılara donate atabilirler.

3 Beğeni

Fikriniz güzel. Fakat bu kısım biraz daha papara için değil de diğer oyun satış siteleri için uygun.
papara biraz daha finansal işler için. Yayıncıları desteklemek için para transferi şeklinde yapabilirsin.
Ayrıca bir özelliğe ihtiyaç yok. Yayıncılar qr kod oluşturarak 5₺ , 10₺ , 20₺ vs vs ödeme alabilirler. Oldukça kolay bir ödeme olur.
İyi günler dilerim
Kerem

1 Beğeni

Twitch konusunda yayıncılarla görüşüyoruz bir süredir. @yilmazyusuffurkan senin de bahsettiğin gibi yayıncıları desteklemek bazen uğraştırıcı olabiliyor. Bunu nasıl kolaylaştırabiliriz diye alternatifler üzerinde çalışıyoruz. Ödemeler menüsünde henüz yok ama yayıncıların Papara ile destek aldıklarını görmeye başlayacaksın çok yakında. :slight_smile:

Nasıl mı? :point_right: Twitch

2 Beğeni

Tam üstüne bastın. :raised_hands:

Senin de önerdiğin gibi QR ile başladık ama daha entegre çözümler de gelebilir yakında.

1 Beğeni

Merhaba.
Evet bende bundan bahsetmiştim. Qr kod ile para gönderme özelliği zaten var. bu geliştirilip yayıncılar için daha uygun bir hala gelebilir. Fakat böyle de kullanılabilir diye düşünüyorum.
Teşekkürler.
Kerem