Steam'den fazladan para çekildi, kütüphanemde oyun hala yok.

Steam’den alışveriş yaptım. Satın al butonuna bastım ancak parama blokaj koyulduğunu söyledi. 2-3 kez tekrar ettim yine olmadı. Sonra bildirim geldi, 3 kez hesabımdan para çekildi. Ayrıca kütüphanemde oyunlar hala yok.
Steam ile iletişime geçtim metni aynen yapıştırıyorum.

Blok-alıntı

Merhaba,

Bu satın alımı kontrol ettim ve bankanız tarafından reddedildiğini doğruladım. Bu, çoğu durumda bankanızın bize yollayabilmesi için hesapta yeterli bakiye olmadığı anlamına gelir ya da hesabınızda uygulanan bir kısıtlamadan kaynaklanabilir. Örneğin Steam, güvenilir bir internet alışveriş sitesi olarak ayarlanmamış olabilir. Sorunun neden kaynaklandığını öğrenmek için bankanızla iletişime geçmelisiniz.

Bu gibi durumlarda hesap bilgileri güncellenene ve satın alma işleminin başarısız olduğu doğrulanana kadar banka tarafından genellikle bakiyeye geçici olarak blokaj uygulanır. Bakiyenin tekrar kullanılabilir olması bankaya ve banka işlemlerine bağlı olarak 30 gün kadar sürebilir.

Steam Destek yalnızca satın alma işleminin başarısız olduğunu doğrulayabilir. Banka işlemlerini hızlandıramaz.

Eğer 30 gün sonra ücretlendirme hesap ekstrenizde görünmeye devam ederse lütfen bankanız ile iletişime geçin ve bakiyeyi kullanılabilir hale getirmelerini talep edin.

Dilerseniz Steam’in sizden ücret tahsil etmediğini doğrulamak için bu yazışmayı bankanıza gösterebilirsiniz.

Best Regards,
Jeff

Blok-alıntı

3 kez 55,50 liralık ücret çekildi. 3.'sünü çekemedi çünkü yeterli bakiye yoktu kartımda.
Teşekkürler.

1 Beğeni

Merhabalar @h2o :wave:

Steam yetkilisinin dediği gibi paranıza blokaj koyulmuş olabilir, iadesi en fazla bir ay içerisinde hesabına yatırılacaktır.

İşlem hakkında detaylı bilgi almak için papara müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim.

:email: destek@papara.com
:phone: 0850 340 0 340
:thought_balloon: Whatsapp Destek

3 Beğeni