Sahibinden üzerinden alışveriş

Merhaba, bugün çok rahatsız ettim acemiliğe verin.

Papara hesabımı internet alışverişlerim için açmıştım. Bugün ilk alışverişimi yapacağımda tam satan arkadaş İLE anlaştım, papara hesabına arkadaşın para transfer edemedim (sözleşmeli hesap değil)

İlan param güvende sistemli ilandı. Param güvende üzerinden satın alırsam herhangi bir sıkıntı Yaşar mıyım? Hesap şu anda onaylı, black card başvurusu yaptım onay bekliyorum.

1 Beğeni

Merhaba @sahinnnkaplannn :wave:

Tam olarak sorunu anlayamadım.

Ama sahibinden üzerinden param güvende ile satın aldıysan herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum çüki ürün sana teslim edildikten sonra sen onayladığın zaman karşı tarafa para gönderiliyor.

İnternet üzerinden alışveriş yapcağın zaman ikinci el bir ürün alacaksan ürünü aracı kurumlar (sahibinden,dolap) vasıtası ile satın alman senin için daha iyi olur. Aksi takdirde paranı gönderirsen bazı sıkıntılar ile karşışabilirsin.

Umarım sorunı doğru anlayabilmişimdir. Kafana takılan bir soru olursa buradayız.

1 Beğeni

Ben anlatamadım kusura bakmayın, soru şu onaylı hesapla oluşturulan hayalet sanal kart İLE sahibinden param güvende alışveriş yapılabilir mi? Yoksa yine sözleşmeli hesap mı lazım?

1 Beğeni

Herhangi bir sorun olmaz. Hesabındaki parayı sanal kartın ile istediğin yerde kullanabilirsin.
Hesabın onaylı ise sanal kart kullanabilirsin.

1 Beğeni

Evet sorun olmadı. Teşekkür ederim

1 Beğeni