Playstation kart ekleme problemi

Playstation hesabıma kartımı eklemek istememe rağmen bilgileriniz hatalı uyarısı veriyor. Fakat bilgilerin doğruluğunu birden fazla kez kontrol ettim ve bir sorun gözükmüyor.

1 Beğeni

Merhabalar @ddemiryurek3646 :wave:

Aşağıdaki konuda belirtildiği gibi ödemeni, paranı cüzdana yükleyip ödemeni playstation cüzdan ile yapmanı öneririm.

1 Beğeni

Yussuf Bey, bu konuda belirtilen şekilde Playstation Store cüzdanına para ekleyebilmeniz için zaten öncelikle kartınızı sisteme girmiş olmanız gerekiyor. Kartı ekleyebilmeniz için de bankanızdaki adres bilgisinin tamamen aynısının Playstation Store’a girilmesi gerekiyor. Ayrıca bu adres bilgisinde Türkçe karakter bulunmaması da gerekiyor. Sizler eğer kullanıcılarınızın adres değişikliği yapmasına izin verirseniz bu sorun ortadan kalkar. Diğer banka kartlarında da bu durum söz konusu ama diğer bankalarda ev adresimizi değiştirebildiğimiz için kolaylıkla çözebiliyoruz, sizde ise böyle bir şey mümkün değil.

1 Beğeni

Merhaba ben de aynı sorundan şikayetçiyim.

Öncelikle bilgilerinizin yanlış olması kart ekleme alanında girdiğiniz adres bilgisinden kaynaklanıyor. Bu sadece Papara’ya özel bir şey değil, diğer bankalarda da aynı durum var. Ne yazık ki Playstation Store bankadaki ev adresinizle tamamen aynı bilgiyi girmediğiniz sürece kartınızı eklemenize izin vermiyor. Bu adres bilgisinde Türkçe karakter kullanılmamış olması ve bankadaki adresle bire bir aynı olması gerekiyor. Buradaki sıkıntı diğer bankalarda adresimizi kolaylıkla değiştirebilirken Papara’da adres değişikliği işlemi yapamamamız. O yüzden kartımızı ekleyemiyoruz.

1 Beğeni

Merhaba @utkucvarol :wave:

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler,

Adresinizin değişikliği için kısa yoldan yapmak için papara black kartınızı iptal edip yeni black kart sipariş ederken adres bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz veya papara müşteri hizmetlerine ulaşarak yaşadığınız sorunu belirttikten sonra adres bilgilerinizi güncellemek istediğinizi söyleyiniz oradaki operatör arkadaşlar sizlere yardımcı olacaklardır.

:email: destek@papara.com
:phone: 0850 340 0 340
:thought_balloon: Whatsapp Destek