papara optfine.net alışveriş yapamıyorum

paparadaki paramı dolara çevirdim ama ne türk lirası iken nede dolar iken alışveriş yapamıyorum. sebebi ne olabilir?

2 Beğeni

Merhaba @aklilevel075 :wave:

Papara hesabından kartın ile harcama yapacakken tüm harcamaların türk lirsı hesabından kesilir. Dolar hesabınızdaki parayı türk lirası hesabınıza taşıdıktan sonra işleminize devam tekrar deneyebilirsiniz.

Papara döviz harcamalarında türk lirası karşılığında türk lirası hesabından düşer.

3 Beğeni

Topluluğa hoşgeldin @aklilevel075 ;

Öncelikle yaşadığın durum için üzüldüğümü belirtmek isterim. Sorununa gelirsek bu sebebin Papara kaynaklı olduğunu düşünmüyorum (Papara kaynaklı ise, anlık bir şeydir ve farklı zamanlarda denediğinde ödemeyi başarılı şekilde yapabilmen gerekir.) ve herhangi bir yurtdışı ödemesi için Papara Türk Lirası hesabındaki paranı diğer Döviz hesaplarına aktarmana gerek yok. Çünkü @yussuf 'unda dediği gibi ödemelerin ana hesabın olan Türk Lirası hesabından yapılır. Bu sayede ödeme işlemi sırasında eğer farklı bir para birimine göre ödeme yapacaksan işlem sırasında bu tutar otomatik olarak dönüştürülür ve Türk Lirası üzerinden ödemeni gerçekleştirirsin.

Belirttiğin sayfadan alışveriş yapamamanın sebepleri şunlar olabilir;

1. Alışveriş/Ödeme yapmak istediğin sayfanın yerleşik ödeme araçları debit kart kabul etmiyor olabilir.
  2. Sanal kart ile ödeme yapmak istiyorsan sayfanın ödeme aracı sanal kartları kabul etmiyor olabilir.
  3. Sayfanın ödeme araçları Türkiye’den ödeme almaya kapalı olabilir.
  4. Ve yine sayfanın ödeme araçları bu üç maddeye izin verse de kur oranı güncel kurdan daha yüksek olabilir ve bakiye yetersizliğinden ödeme yapamıyor olabilirsin.
  • İlk üç durumda öncelikle sayfanın destek ekibiyle iletişime geçip, Türkiye olduğunu ve debit kart ile alışveriş yapmak istediğini ancak işlem gerçekleştiremediğini belirtebilirsin ve alternatif yöntemleri varsa seni oraya yönlendirebilirler veya direkt ödeme aracına sorman için yönlendirebilirler.

• Dördüncü durumda ise genellikle yetersiz bakiye sorunu olduğunda ödeme sırasında bilgilendirilirsin ancak bu bilgilendirmeyi görmediysen hesabına ödeme yapman gereken tutardan biraz daha fazla tutar yükleyip ödemeni tekrar deneyebilirsin.

Not: Kartınızın kullanıma ve internet alışverişlerine açık olması gereklidir. Ekstra olarak karta tanımlı limit varsa ödeme yapmak istediğiniz tutarın üstünde bir limit girin veya ödeme yapana kadar limiti kaldırın, ardından tekrar ekleyebilirsiniz.

2 Beğeni