Papara kartımı Mastercard Olarak almak istesem!

Merhabalar , Papara kartımı Mastercard Olarak alabilmem için var olan kartı iptal edip yeniden mi ? başvuru yapmam lazım.

Papara Visa / Mastercard temassız özellikleri farklı mı?

şu konudan müzdarip visadan mastercard geçiş olayını ücretsiz bir şekilde yapabilir miyim ? :slight_smile:

Teşekkürler…

1 Beğeni

@FatihAksoy Merhaba,

Papara Mastercard ve Visa üyesidir bu yüzden ikiside gelebilir.

Mastercard ve Visa arasında kullanım açısından pek bir fark yoktur ikiside dünyanın her yerinde geçer.

3 Beğeni

Cevap için sağolun doğrudur ödemelerde sorun yok ama işte şehir içi taşımacılıkta “KENT KART” sistemi mastercard ile ödeme alıyor :slight_smile:

Arkadaşımda papara master cipli var ödüyorda bende yok visadan çekmiyor. Dolum için bilmem ne kadar yürümem lazım oda bakkalın bakiyesi varsa ne ala yoksa şöfürlere rica etmek zorunda kalıyoruz bir sonra ki dolum noktasına kadar gidelim doldurum öderim filan biraz saçma oluyor.

Peki yeni kart istemek ücretsiz mi ? Şansımı deneyeceğim Visa gelirse böyle devam :confused:

1 Beğeni

@FatihAksoy
Kartını kapatıp yeni kart başvurusunda bulunabilirsin ama kart sıkıntısız çalışıyorsa bu hiç önerilmiyor çünkü kart başvurusu sınırı var diye biliyorum.

3 Beğeni

Teknosa veya d&r gibi bayilerden lite kart alıp kullanabilirsin. Lite kartlar değişmediyse eğer master card logolu ve çipli oluyorlar.
Ayrıca lite kart ücretini, kartını hesabına tanımladıktan sonra iade eder.

3 Beğeni

Papara kartlar genel olarak Mastercard olarak basılıyor, sadece bazen VISA olarak ta basılmaktadır fakat çok nadir olarak VISA label olarak basılıyor, alacağın Black kartın VISA olarak gelmesinden korkuyorsan, marketlerden veya internet e-ticaret sitelerinden Lite kart alabilirsin, onların üzerinde Mastercard mi yoksa VISA label mı yazıyor böylece Mastercard label olan bir Papara kart edinebilirsin.

3 Beğeni

Cevaplar için teşekkür ederim :slight_smile: Teknosa - D&R gibi işletmeler Mardin’de yok. Olmadı Diyarbakır’da ki arkadaş bana alsın ona ücretini veririm nasılsa onlara sözleşme vs gerek yok diye biliyorum al kullan mantığı var.

Teşekkürler

@FatihAksoy

Online mağzalar üzerinden de Papara lite kart alabilirsin direk evine kargolarlar.

2 Beğeni

Hocam en sonunda aldım lite kart ama çözüm olmadı…

Şunun aynısı oluyor : Papara Toplu Taşıma

2 ışık yanıyor ödeme almıyor.

Kartı aldığıma dair :

Temasızsızı vs hepsi açık hatta ilk alışverişi de şifre ile yaptım ne olur ne olmaz diye de otobüste 2 ışık yanıp duruyor…

2 Beğeni

Emin değilim ama bence bu durum Otobüslerin kullandığı kart okuyan sistemi güncel olmadığı için olabilir.

İstanbul ve Kocaeli belediye otobüslerinde böyle bir sorun yok.

3 Beğeni

Sağolsunlar kartımı iptal edip yeniden istedim MASTERCARD logolu olarak geldi… İlk işlemi şifreli olarak yaptıktan sonra temassız aktif oldu :slight_smile:

Kullanabiliyorum Ama lite kart mastercard logolu olmasına rağmen olmuyor 2 ışık yanıp kalıyor ama black kart oluyor sonuç olarak çözüldü.

Teşekkürler.

2 Beğeni

Hocam kentkart müşteri hizmetlerine de yazdım güncelleyeceğiz dediler bakalım bir 10 seneye gelir :slight_smile:

2 Beğeni

Dostum tekrar sipariş ettiğinde kaç günde eline ulaştı aynı sorundan muzdaripim

2 Beğeni

Merhablar @egehank.sahin :wave:

Papara kartını sipariş ettikten sonra ortalama 4-7 iş günü arasında kartın sana teslim edilir.

1 Beğeni

1 hafta içinde geldi hocam

2 Beğeni