Papara Black Bileklik / Gerçek temassız deneyimi

Papara Temassız Bileklik

Bu bileklik projesi bir kaç aydır aklımdaydı. Bu proje en çok Papara’ ya yakışır diye düşünüyorum. Temassız ödeme özelliği olan Papara Black kartı temassız bir bilekliğe evrildiğine düşünün.

Ben genel olarak cebimde kart, nakit, telefon kulaklığı gibi şeyleri taşırken rahatsız olan bir kişiliğim. Bunu benden başka yaşayan insanların da olduğuna eminim. Alt kısım da görsel ile gösterdiğim Papara Black Bileklik bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Bu bileklik sayesinde temassız ödeme işlemleri insanlar için daha kolay bir hale geliyor. Yukarıda ki tasarım Xiaomi Mi Band 2 ye ait olması fikri anlatabilmem için gerekiyor du :slight_smile:

Farklı bileklik tasarımları ile sağlanabilecek bu basit özelliği ben Papara’ ya gerçekleştirmeleri için rica da bulunmak istiyorum. Papara kartında bulunan temassız ödeme çipini bu bilekliğin alt ya da ön kısmına koymak bu işi çözecektir. Daha denemedim ama kendi kartımı şimdi kesmek istemiyorum :slight_smile:

5 Beğeni

@ensar merhaba,

Öncelikle Papara Topluluk’a hoş geldin. İlk paylaşımın da çok güzel bir fikirle gelmiş. Teşekkürler.

Bağlı olduğumuz yasal düzenlemeler ve mevzuata uygun olarak tüm fikirleri değerlendirdiğimize emin olabilirsin. Bu fikrini de ekibimiz ile paylaşıyorum. Sevgiler!

3 Beğeni

Öncelikle Topluluğua hoşgeldin. Fikirin gerçek anlamda şahane (en azından benim için). Sanırım bir kaç huyumuzda aynı ^-^ bende cebimde kart, nakit(mecburiyetten taşıyorum…) tel kulaklığı vs. taşımayı sevmem. Şuan Lite kart alıp bahsettiğiniz yöntemi bir şekilde deneyesim geldi :grin: ancak yapabileceğimden emin değilim. :slight_smile:

1 Beğeni

Teşekkürler Pelin hanım

BDDK mevzuatına göre bu tarz bir ürünün her hangi bir ihlali bulunmuyor. Biz bu tarz bir proje geliştirmesi yapacaktık. Gerekli yazılım altyapısını sağlayamadığımız için vazgeçtik. Bu tarz bir kaç fikir daha var. Zaman ile paylaşımını yapacağım. Böyle teknoloji en çok Paparaya yakışır.

2 Beğeni

Geçmiş konuları okurken karşıma bu çıktı ve bi resmen ben gittim :speak_no_evil: aşırı güzel görünüyorr.
Bence konu tekrar değerlendirilmeli.

2 Beğeni

Kesinlikle gelmeli, xiaomi ile anlasip ek ar-ge ye gerek kalmadan getirilebilir.

3 Beğeni

Selamlar, gerçekten de güzel bir fikir ve çok beğendim. Özellikle ikinci fotoğraftaki bileklik tasarımın çok güzel.
Fakat ya birisi bizim bileğimize pos cihazı tutarsa? :open_mouth:

4 Beğeni

Bir parmak izi tarayıcısı ile (sadece parmak izimizi okuttuğumuzda) kısa süreli olarak aktive olan bir bileklik çok güzel olmaz mıydı…

4 Beğeni

Parmak izi okuyucu çok maliyetli olurdu. Onun yerine çipin olduğu bölmeye kapak tarzı metal bir plaka yerleştirsek sorun çözülür, ödeme yapacağımız zaman metal plakayı klipsinden açarız.

4 Beğeni