Kartımı yabancı ülkedeki arkadaşımın kullanmasında sakınca varmıdır

Papara sanal kartımı bilgim dahilinde arkadaşımın kullanmasında bir sakınca varmıdır yaklaşık 4000 tl ye yakın tamamen legal bir alışveriş platformundan alışveriş yapıcak. bu bana bi sorun yaratır mı

3 Beğeni

Merhaba @batumutlu topluluğa hoşgeldin.

Papara kartlar Mastercard/Visa altyapılarını kullanıyor. Bu nedenle dünyanın istediğin her noktasında istediğin her saatinde Mastercard/Visa desteği varsa alışveriş yapabilirsin. Türk Lirası döviz karşısında dalgalanmalı bir kur oranına sahip olduğundan yapacağınız alışverişi döviz cinsinden yapacaksanız hesabınızda hesapladığınız miktarın biraz daha üstünde para bulundurmanızda fayda var. Eğer ödemeyi Türk Lirası cinsinden yapacaksanız çekilecek olan tutar birebir aynı şekilde çekilir.

Yasal bilgilendirme: Yasal olarak vekalet vermediğiniz bir kişinin size ait ödeme yöntemlerini kullanması legal değildir.

Kısaca;
Sizin veya noter onaylı vekalet verdiğiniz bir kişinin Papara kartınızı kullanarak dünyanın herhangi bir yerinde legal olan her türlü harcamayı yapmasında herhangi bir sorun yoktur.

Kart bilgilerini paylaşma mecburiyetin varsa harcamanı Black Card ile değil Sanal Kart veya Hayalet Kart oluşturarak yapmanı tavsiye ederim.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

4 Beğeni