Yurt Dışında Papara Black Card

Yurt Dışında bulunma durumunda isek ve Papara Black Kardın “Bütün Dünya’da geçerli” özelliğini kullanarak ödeme yapabilir miyiz?
Ayrıca eğer bulunduğumuz ülkede Dolar, Sterlin veya Euro geçerli değilse ya da alışveriş yaptığımız yer bu para birimlerini kabul etmezse bu işlem gerçekleşebilir mi ve nasıl gerçekleşir ?

1 Beğeni

Mastercard’in geçtiği her yerde Papara kartları geçerlidir, söyle düşünebilirsiniz: Yurt dışından bir sitede kartımız ile alış-veriş yaparken zaten Yurt-dışı POS ile alış-veriş yapıyoruz, Yurt-dışı POS’larında hangi para birimi ile parayı sizden tahsil etmeye çalışıyorsa Türk Lirasına çevrilip bakiyenize bu yansıtılır, söyle düşünebilirsiniz: Almanya’da 15 EUR bir alış-veriş yapıyorsunuz, Türk lirası hesabınızdan 227,70 Lira yansıtılır, Papara’da bulunan döviz hesapları sadece yatırım amaçıyla bulunmaktadır, istesenizde döviz hesaplarından harcama yapamıyorsunuz.

3 Beğeni

@abdullah07mahasna Merhaba,

Papara kartını Mastercard’ın veya Visa’nın geçtiği her yerde kullanabilirsin.
Ödemelerin TL hesabından çekilir döviz bazında TL ye çevirilip gerçekleşir.

1 Beğeni

@barisdemirvr Teşekkür ederim.
Peki benim 18 yaş altı olmam bir şeyi değiştiriyor mu ? ve bu işlemi gerçekleştirmek için Papara’nın kestiği yüzdelik var mı ?

@abdullah07mahasna

Yurt dışı harcaması için 18 yaş gereksinimi yok, Papara yurtdışı harcamalarında ekstra ücret almıyor.