Durduk yere hesaptan para çekmeye çalışılıyor

Hesaptan durduk yere 139.99 tl çekilmeye çalışılıyor bunun nedenini bulup çözmenizi talep ediyorum

3 Beğeni

Topluluğa hoşgeldin @ozcanbayraktar308 :raising_hand_man:t2:

Yaşadığınız bu durumda, ödeme sırasında bir bildirim almanız gerekmekte. Bu bildirimde, ödemenin hangi platformdan yapıldığı ve hangi karttan yapıldığı (son 4 hane) gözükmekte.

Ödemenin yapıldığı platform üzerinde hesaplarınızı varsa eğer hesaplarınızı kontrol edin. Eğer bu işlemin size ait olmadığına eminseniz kartınızı kapatabilir ve yeni kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Online ödemelerde güvenliğiniz için Papara Sanal kartları kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu gibi durumlarda fiziksel kartlara nazaran, sanal kartınızı kapatıp anında yeni bir tane sanal kart oluşturabiliyorsunuz.

İnternette güvenli alışveriş nasıl yapılır?

Güvenli alışveriş için bir kaç blog gönderimizi okuyabilirsiniz;
Güvenli alışveriş için yapılması ve yapılmaması gerekenler
İnternetten Alışveriş Yapmanın Güvenilir Yolları
Güvenli internet alışverişi için Hayalet Sanal Kart

4 Beğeni

Kart bilgilerinizin bir başkasının eline geçmiş olma ihtimali var mı? Eğer öyleyse Papara Destek ile iletişime geçerek şuanki kartınızı kapattırabilir ve yeni bir kart siparişi verebilirsiniz. Alternatif olarak şu yolları da kullanabilirsiniz:

• Papara kart ayalarından kartınızı internetten alışverişe kapatabilirsiniz.
  • Bir sanal kart oluşturup kullanıma kapattığınız kartınız yerine bu kartın bilgileriyle alışverişlerinize devam edebilirsiniz.
  • Yeni bir kart siparişi verebilir ve uygulama üzerinden eski kartınızı tüm işlemlere kapatabilir/silebilirsiniz.

Bunları yapmadan önce hangi firmanın parayı çekmeye çalıştığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bunu da gelen SMS’den veya işlem geçmişinden işlemin üzerine tıklayarak görebilirsiniz. Daha sonra bu şirket/site ile iletişime geçebilir, bu işlemi kimin, hangi hesaptan yaptığını öğrenmek için bir dilekçe yazabilirsiniz. Bunun Papara ile ilgili olduğunu sanmıyorum, sizin için kontrolleri yapacaklarına eminim elbette, o yüzden daha yetkili birinden cevap beklemeni öneririm. Bu yorumları senin durumunda olsam benim ne yapacaklarımı belirtmek için yapıyorum. Umarım işini görür :blush:

Selam @ozcanbayraktar308,

Topluluğa hoş geldin! :papara:

Hesabına tanımlı bir abonelik olabilir. Öncelikle bunu kontrol etmelisin.
Papara Card > Abonelikler kısmında mevcut aboneliklerini görebilirsin. Eğer mevcut bir aboneliğin yoksa Papara Card sayfasında kartını seçip İnternet Harcamaları’na kapatmanı, ardından Papara Destek Ekibi’ne ulaşmanı öneririm.

İşine yarayabilecek bağlantı(lar)

SSS - Papara Card ile ödeme yaptığım aboneliklerimi nasıl görüntüleyebilirim?
SSS - Papara Card’ıma bağlı aboneliklerimi nasıl yönetebilirim?
SSS - Harcama itirazında bulunabilir miyim?
SSS - Kartımı internet harcamalarına nasıl kapatabilirim?
SSS - Papara Card’ımı kullanıma açıp kapatabilir miyim?

Papara Destek Hattı:
destek@papara.com
• 0 850 340 0 340