Birkaç fikir önerisi

Burada dile getireceğim fikirler ne kadar uygulanabilir emin değilim ama olsa kesin kullanırım diyebileceğim birkaç öneriden bahsedeceğim.

1- Papara Yatırım
Papara’ya döviz hesaplarının gelmesi bence hızlı yatırım yapabilmek açısından çok güzel oldu. Bununla birlikte fiziksel kartlara da direkt atm lerden döviz çekebileceğimiz bir upgrade gelse fena olmaz. Ayrıca ABD li payment şirketlerinde gördüğüm ve ilgi çekici bulduğum bir özellik; daha fazla yatırım ve tasarruf seçeceği Papara’ya eklenebilir. Örneğin önemli kripto paraların cüzdanları direkt olarak Papara da olabilir bununla birlikte Türk Lirasına endeksli bir stable kriptocoin doğrudan Papara tarafından geliştirilebilir ve bu stablecoin diğer ana kriptocoinlerle exchange yapılabilir. BIST 100 içerisinde seçilmiş hisse senetleri Papara da bulunabilir örneğin Aselsan hisse senetlerini direkt papara hesabından alabiliriz bunun gibi en çok işlem hacmine sahip diğer pay senetleride içinde Papara dan doğrudan işlem yapılabilir.

2-Para transferleri ve instant ödeme alma
Her kullanıcının her döviz hesabı için (TL, USD, EURO) bir IBAN numarası olması ve bu IBAN lara herhangi bir banka hesabından herhangi birinin transfer yapabilmesi ayrıca herhangi bir IBAN numarasına da Papara dan doğrudan transfer yapılabilmesi kesinlikle Papara yı uçuracak bir upgrade olacaktır ve bunu herkes kullanacaktır. Bununla beraber PayPal.me gibi instant bir ödeme isteme sistemi geliştirilmesi son derece kullanışlı olur. Örneğin birisinden 100 lira isteyeceğim; Papara üzerinden 100TL ilk bir istek linki oluşturup bunu karşı tarafa atacağım. Karşı taraf Papara üyesi olsa veya olmasa bu ödemeyi direkt olarak kredi kartından veya banka hesabından bana yapabilecek. Bu şekilde bir instant ödeme sistemi olsa bunuda herkes kullanacaktır.

3- ATM limitleri
Black Kart günlük ATM nakit çekim limiti 2000tl maalesef çok yetersiz. Gerekirse komisyon alınıp bu rakamın en az 5000 tl ye çıkması gerekiyor.

4 Beğeni

@gbt merhaba,

Fikirlerini paylaştığın için teşekkürler. Senin de bahsettiğin gibi uygulanabilirliğine bağlı olarak yeni özellikler geliştirmeye her zaman açığız. Bu önerilerini de aldım ve ilgili ekiplerimiz ile paylaşıyorum.

Tüm fikirlerini almış olmakla birlikte IBAN konusunda yakında bazı haberlerimiz olacağını da söyleyebilirim. :wink: