Bilgim dışında gerçekleşen Google ödemeleri

Yaklaşık 3 gündür günde 6-7 defa hesabımdan 120 tl bakiye çekmeye çalışıyorlar bana da sürekli hesabının bakiyesi yetersiz bildirimi geliyor. bildirim tam olarak şöyle: hesabının bakiyesi yetersiz olduğundan sonu **** ile biten kartınla 119,99 TL tutarlı GOOGLE *CALİFORNİA G işlemin gerçekleştirilememiştir niye yazdım bilmiyorum şimdi fotoğraf eklendiğini fark ettim :d

merhaba @canerceber2006, öncelikle birkaç kontrol yapmanı önereceğim. Bazen farkında olmadan farklı uygulamalarda deneme abonelikleri açıp unuttuğum oluyor şahsen benim. :slight_smile: Ödeme Google üzerinden göründüğü için öncelikle Google hesabında herhangi bir abonelik görünüyor mu kontrol edebilir misin?

https://support.google.com/googleplay/answer/7018481?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=tr

Herhangi bir abonelik görünmüyorsa ödeme talebini engellemek için Google ile veya bizimle görüşebilirsin. Sosyal platformlar üzerinden hesabınla ilgili herhangi bir kontrol yapamadığımız için aşağıdaki iletişim adreslerinden birini kullanabilirsin. Ödeme Google üzerinden iletildiği için onların kontrol edip, iptal etmesi de faydalı olur.

destek@papara.com
0850 340 0 340

Sorun çözülene kadar bu ödeme taleplerini engellemek için şunları yapabilirsin.

1. Kartını geçici olarak kullanıma kapatabilirsin.
  2. Kartını sadece internet harcamalarına kapatabilirsin. (İstediğinde tekrar açabiliyorsun.)
  3. Sanal kartsa tamamen iptal edip yeni bir sanal kart oluşturabilirsin.

Bu seçeneklerin hepsi Papara Card menüsünde her bir kartın detay ekranında mevcut.

Bu sayede Papara hesabını istediğin gibi kullanmaya devam edebilirsin.

hesabımdan 19.02.2021 tarihinde 3 kez 6.99TL lik Google*proxima beta adı altında para çekildi
1 kere de 31.99 TL lik çekim yapılmaya çalışıldı yalnız hesabımda para olmadığı için çekilmedi.
Hesabımdan izinsiz çekilen bu tutarların iade edilmesini ve böyle bir durumun çözülmesini istiyorum.

merhaba @aslanmemis324, Papara olarak konunun çözümü için üzerimize düşen tüm işlemleri yapmaktan memnun oluruz. Bu sırada Google’da “Google proxima beta” araması yaparak gördüğüm kadarıyla Papara’da bağımsız olarak farklı kişilerin de karşılaştığı bir problem bu. Ödeme Google üzerinden alındığı için öncelikle izinsiz ödeme bildiriminde bulunmanı öneririm.

Bu konuyla ilgili adımlar şu şekilde görünüyor:

1. Bilgisayarınızda play.google.com/store/account sayfasına gidin.
2. Sipariş Geçmişi’ni tıklayın
3. İade etmek istediğiniz siparişi bulun.
4. Siparişte Diğer’i tıklayın.
5. Geri ödeme iste veya Sorun bildir’i seçip durumunuzu açıklayan seçeneği işaretleyin.
6. Formu doldurup geri ödeme istediğinizi belirtin.

Bu sırada bir önceki kullanıcımıza da önerdiğim şekilde ödemenin yapıldığı/yapılmaya çalışıldığı kartlarını geçici olarak veya tamamen kullanıma kapatabilirsin. Bu sayede bu ödeme talepleri otomatik olarak reddedilecektir.

Google’ın konuyla ilgili destek sayfasına da buradan ulaşabilirsin.
https://support.google.com/googleplay/answer/2851610?hl=tr

Hesabının kontrolü ve gerekli işlemler için de bize ulaşmanı rica ederiz.
destek@papara.com
0850 340 0 340

Merhabalar benim bilgim dışında google chtc diye birşey 82.99 tl lik ödeme yapılmış nasıl olmalı veya ne yapmam gerekir

İznim olmadan onayım olmadan hesabımdan 109,99 TL para çekilmiş
Oyun içi uygulama içi satın alım yapmadım yada ücretli uygulama almadım
Nasıl izinsiz para çekilebiliyor

@iakdogan703 Merhaba,
Papara Ekibi ile iletişime geçmeni öneririm.

Destek ve Bilgi için;
destek@papara.com
0850 340 0 340
İletişime geçebilirsin.

1 Beğeni