Başkalarının banka hesaplarından para gönderebilme, kendine ait IBAN

Teşekkürler

4 Beğeni

Her paparaya özel bir IBAN olmasa bile karşı taraf açıklamaya bizim papara numaramızı yazarak paparanın IBAN ına yollayabilmesi bile güzel olur

3 Beğeni

Papara hesabıma farklı bir bankadan nasıl para gönderilebilir? Hesaplar farklı kişilere kayıtlı. Ben gönderebiliyorum ama o bana gönderemiyor bence bu biraz saçma bi olay iki taraflıda par transferi olsa çok güzel bir sisten olur tek öneri ve sorum budur.

3 Beğeni

Kendi bankamız dışında başka bankadan para gönderemiyoruz ama benim aklımda iki soru var birincisi bu kartın hedef kitlesi ceoların dedigine göre 18 yaş altı ( iş sahibi olan banka hesabı olup ticaret yapan vs den bahsetmiyorum bile ) ve bunlara zaten banka hesabı açılmıyor açılsaydı paparaya ilgileri az olurdu zaten hedef kitlesi ailesinden para alacak zaten bu düşünülmemiş mi? İkıncisi bu özellik bilmiyorum ama bir diger ön ödemeli kartta var yani paparada da olabilir ama belli ki tercih etmiyorlar. Neden etmiyolar acaba? Aklımı kurcalayan sorular bunlar yetkili veya bilen kisilerin cevaplamalarını rica ediyorum iyi günler iyi çalışmalar efendim.

4 Beğeni

Merhaba,

İBAN Gelmesi çok zor. İBAN, bankaya özel bir terimdir. Sadece banka tarafından sağlanır ve diğer bankalar; sadece Banka tarafından verilen İBAN’ları görür. Papara’nın kişiye özel, yani sizin adınıza bir İBAN alması mümkün değildir.

Lakin şöyle bir durum olabilir;

Papara’nın bir rakibi Fibabanka ile anlaşmalı, her hesaba özel İBAN verir, İBAN’ı girip parayı gönderdiğinizde otomatik olarak para size geliyor. Ancak, buna rağmen İBAN Numarası sizin adınıza olmuyor. Yani böyle bir özellik gelse de İBAN Yine “Papara Elektronik AŞ” adına olur, sadece; bir tek sizden gelen paraları değil, herkesten geleni kabul eder ve oluşturdukları APİ ile, her yeni hesap açıldığında anlaşmalı oldukları bankadan yeni bir TL Hesabı açılır, bu hesabın İBAN’ı kullanıcıya gösterilir, ve banka ile anlaşma yaparak, isim hatalı olsa da para girişini alabilmeyi sağlayabilirler. Yani, hesap yine “PAPARA AŞ” adına olur, ancak gönderen kişi “Ali Veli” yazsa da para gelir.

Güvenli işlemler için de şöyle bir çözüm olabilir; Sadece kurumlardan gelen ödemeleri alabilirler.

Yani, örneğin gönderen “GOOGLE” ise, kişi Google kazancını alıyorsa para yatar, ek olarak aynı soyaddan gelen paraları da onaylayabilir, sonuçta akraba oldukları için problem oluşmayacaktır ancak farklı şahıslardan gelen paraları iade edebilir.

3 Beğeni

Papara’ya iban gelmesi herkes için faydalı olacağını düşünüyorum. İşlerimiz kolaylaşmış olur.

5 Beğeni

Herkesin kendine ait bir IBAN numarası olması bence müthiş birşey olur.Artık Papara’ya IBAN gelmeli.

5 Beğeni

Papara zaten Ibansız bankacılık & alışveriş sistemi için yapıldı. Papara’yı ön plana çıkaran özelliği zaten bu. Iban istemek saçma bir düşünce.

Onun yerine Bankalar ile anlaşma yapılıp papara hesaplarına para gönderme özelliği gelebilir mi? (Fatura ödemesi sistemi gibi… Banka mobil uygulamalarından ödeme menüsü içinde papara ödemesi bölümü olsa biz de para ilişkili olduğumuz & alışveriş yaptığımız kişilere papara numaramızı göndersek vs… )

Artık Özel ve Büyük Çaplı bir kuruluş olan papara için bu konu gündeme gelebilir.

3 Beğeni

Papara Black Card’a ne zaman farklı banka hesaplarından havale/eft özelliği gelecek net bir bilgi var mı bu konuda?

3 Beğeni

IBAN olmasa da Farklı hesaplardan para gönderme önemli bir özellik.

Lite Card kullanıcılarına olmasa da Black Card(Sözleşmeli Hesap) kullanıcılarına gelebilir.

Diğer bazı kuruluşlar Sözleşmeli hesaba bunu yapabiliyordu.

Papara da yapabilir bence.

4 Beğeni

Farklı Soy adla para transferi olsun. Ben bu kartı borcum olan arkadaşima ödemek için aldim.

3 Beğeni

Selam başka banka kartlarından neden para yatıramiyoruz istediğimiz zaman en azından ailemiz bize para yollayabilmeli bu özellik gelecekmi gelecekse ne zaman papara kullanışlı ama bu kesinlikle çok büyük bir eksiklik :slight_smile:

4 Beğeni

Artık başkası bize para atabilsin lütfen güncelleme getirin 1 tek bu kaldı ilk defa paparadan birşey istedim :pleading_face:

6 Beğeni

Ben kartımı yeni aldım, Arkadaşım hesabıma para atacak nasıl yapabiliriz bu işlemi bilginiz var mı

2 Beğeni

Merhabal @suhedaerbay38 :wave: Topluluğa Hoş Geldiniz,

Arkadaşının sana para gönderebilmesi için arkadaşınında papara hesabı olması gereklidir eğet varsa hesabı uygulama üzerinden para transferleri kısmından gönderebilir aksi takdirde direk olarak para gönderemez.
Veya BKM express gibi uygulamalar üzerinden karttan karta para transferi yapabilirsiniz.

5 Beğeni

Bir başka arkadaşının dediğimi iban “International Bank Account Number”, yani “Uluslararası Banka Hesap Numarası”dır. başka arkadaşlarda var demişşin o iban başka resmi bankalara ait bir iban mesela bende de var ben o ibandan para alıyorum papara kullanmayan bazı kişiler var ondan dolayı bir başka bankanın ibanını kullanıyorlar çoğu kişi

3 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum.

3 Beğeni

Kesinlikle mükemmel olurdu.

3 Beğeni

Arık epara kuruluşlarına iban tanındı en yakın zamanda paparaya gelir

3 Beğeni

Teknoloji forumunda açılan konuda çok beklenen başkasının hesabına para yatırma özelliği geldiği belirtildi. Sınırlı sayıda kullanıcının erişimine açılan bu beta özelliğin yakında tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.
Papara kullanıcılarının kendine ait IBAN numarası olması da beklenen özellikler arasında, CEO Emre Kenci’nin açıklamasına göre 2023 Eylül ayında bu özelliğin kullanıcılara sunulması için çalışmalar devam ediyor. Kaynak : Papara’ya IBAN ne zaman gelecek? CEO’muz Emre Kenci cevapladı.

5 Beğeni