Apple Pay Hakkında

Apple Pay’de Papara’da dahil olmak üzere Türkiye Kartları kullanılamıyor. Peki bunun sebebi nedir? Bir anlaşma sağlanılabilir mi?

1 Beğeni

Merhaba @eryergn topluluğa hoşgeldin, nasılsın? Umarım iyi bir gün geçiriyorsundur.

Apple Pay ve Samsung Pay gibi hizmetler ülkemizde kullanılabilse de aslında bu konuda herhangi bir resmi faaliyet duyurusu yapmadılar. Yurt dışı kartların kullanılabilmesinin sebebi kartın temassız bilgilerinin kaydedilip pos cihazlarının kart bilgilerini okumasını sağlayan bir teknoloji ile oluyor ve yurt dışı kart sağlayıcılar ile aralarında anlaşmalar mevcut. MasterCard, Visa, American Express bünyesindeki kartlar dünya genelinde de kullanılabildiği için çalışma mantığı bu şekilde oluyor fakat yukarıda da söylediğim gibi kart sağlayıcı banka veya kurum ile bu konuda anlaşmalar yapılması gerekiyor :blush:

Bunun için ülkemizdeki BDDK, TCMB gibi resmi kurumlar ile görüşmeler yapıp bu firmaların daha sonra ülkemizdeki kart sağlayıcılar ile anlaşmalarını yapmaları gerekiyor :slight_smile: Bu konuda Apple Pay ve Samsung Pay gibi firmaların açıklamalarını takip etmek gerekiyor.

Umarım aklındaki soru işaretlerini giderebilmişimdir. Kendine çok dikkat et sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

2 Beğeni