Web'den her girişte sms şifre kullanmak zorunda mıyım?

Ben sürekli hesabıma bilgisayardan giriyorum ve her girdiğimde telefonuma kod geliyor sürekli aynı bilgisyardan giriyorum zaten her seferinde kod girmek zorunda kalmak istemiyorum bunun bir çözümü var mıdır

2 Beğeni

Zaman zaman aynı dertten bende mustarip olabiliyorum ve güvenlik amaçlı yapılmış bu sistemde maalesef ki buna izin vermenin şu an için bildiğim bir yolu yok. Belki ileride değiştirilir.

Bu süreçte eğer Android kullanıcısı isen sana önerim;

Google Mesajlar uygulamasını kullanmak

Google Mesajlar uygulamasını edinip tarayıcından Google Mesajlar WEB adresine girerek indirmiş olduğun uygulama üzerinden sitedeki QR kodu taratıp cihazını bilgisayarınla eşle ve artık gelen SMS 'lerin tamamına bilgisayardan erişimin olabilecek. Giriş işlemini bi tık daha hızlandırmış olabileceksin. (Sitedeki QR kodun altında bulunana hatırla düğmesini aktif edebilirsin.)

3 Beğeni

Selamlar herkese :hugs:

Ben de Microsoft’un Telefon Bağlantısı uygulamasını kullanıyorum. Gelen SMSleri okumanın haricinde arama yapma / galeriyi bilgisayar üzerinden kontrol etme (yönetme) gibi avantajları var. Telefona gelen tüm bildirimleri de anlık olarak görüntüleme imkanı sunuyor.

Ancak unutmamalısın ki bu gibi uygulamalar bütün mesajlarını görüntüleyebiliyor. Ve mesajları bağlı bilgisayara iletiyor. Bilgisayarına (veya uygulamayı güvenilir bir kaynaktan kullanmıyorsan uygulamaya) erişebilen kötü niyetli birisi, bilgin haricinde bankacılık gibi işlemleri yapabilirler. Mobil doğrulamadan geçeceği için sorumluluk senin üzerinde kalabilir.

İyi bir araştırma yaptıktan sonra, dilersen güvenilir kaynaklar üzerinden bu gibi uygulamaları kullanabilirsin. Kullanacağın uygulamanın Gizlilik ve Kişisel Verilerin İşlenmesi Politikalarını mutlaka okumani tavsiye ederim.

Kendize çok iyi bakın :sunglasses:

2 Beğeni