Taksitli alışveriş

Papara kartınız ile taksitli ödeme seçeneği gelmeli… Çok arıyor ve istiyorum bu özelliği…

Kanka boş hesap kartın da nasıl taksit olacak Allah aşkına

Dostum, arkadaş bunu söylemiyor. Sana örnekle açıklayacağım. Örneğin kartının içinde 500 TL var ve 250 TL’lik bir kıyafet alış verişi yaptın. Normal kredi kartlarında olduğu gibi 3 veya 6 taksit yapabiliyorsun. Papara’da böyle bir şey getirebilir mi diye soru soruyor. Eğer getirebilirse sen 3 aylık taksit yaptıysan, her ay 83,3 TL gibi bir para ödeyeceksin. Birde, soruna cevap vereyim, kartın içinde para yoksa taksit imkanı olmayacak ve direkt iptal edilecektir. Bu kadar basit. Açıklayıcı olduysa teşekkürler.

Şu mantık da bir sistem olabilse bence fena olmazdı;

Örneğin: Ben yıllık BluTV paketi almak istiyorum diyelim bununda peşin fiyatı 119₺ olsun aylık bizden çekeceği ise 9.90₺ olsun diyelim. Bu yıllık paketi satın alırken Papara hesabımızdan peşin tutar yani 119₺ Papara tarafından kilitlensin (bakiye peşin fiyattan az ise işlem başarısız olmalı) ve o kilitlenen paradan her ay 9.90₺ çekilsin.

Bu sayede 4 5 ay boyunca bu hizmeti kullandım diyelim daha sonradan aldığım hizmet bir şekilde yetersiz geldi veya daha iyisini buldum ya da artık kullanmak istemedim. Bu adımdan sonrada abonelik aldığım BluTV ye girip yıllık paketimi iptal edeceğim iptalim onaylandığında ise Papara bana kilitlemiş olduğu 119₺ den geri kalan parayı vermeli… :thinking::thinking:

2 Beğeni