SWIFT kodu nedir?

Yurt dışından bir işle anlaştım ancak para transferi için swift kodu gerekiyor internette araştırdım bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim

swift yurt dışı para transferi ile ilgili, oldukça komisyon alan (%50 gibi) bir hizmet diye biliyorum. Ama emin değilim. Bu konuda papara ile iletişime geçerek daha doğru bilgiler alabilirsiniz.
Çağrı Merkezi: 0850 340 0 340
Papara Mail: destek@papara.com

1 Beğeni

ISO 9362 (SWIFT kodu veya BIC kodu) uluslararası para transferlerinde kullanılan bir kod sistemidir. Uluslararası ticarette genel olarak SWIFT veya BIC ifadeleri kullanılır. BIC, Bank Identifier Codes (Banka tanımlama kodları) ifadesinin kısaltılmasıdır. SWIFT kodları bir bankanın tüm şubeleri için aynıdır.

Swift, söz konusu bankayı belirten 8 veya 11 haneli bir koddan ibarettir. Tüm dünya bankacılık sisteminde SWIFT kodları standarttır. İlk 4 karakter - banka kodu, sonraki 2 karakter - ISO ülke kodu, sonraki 2 karakter - yerel kod, eğer verilmişse son 3 karakter ise - şube kodunu belirtir. Merkez Şube için XXX kullanılır. Türkiye’de hizmet sunan bankaların BIC ve SWIFT kodları aynıdır.
kaynak: Türkiye Banka SWIFT Kodları

1 Beğeni

Teşekkürler anladım ancak gönderdiğiniz sitede Papara kartın swift kodunu bulamadım

1 Beğeni

Çünkü Papara yurtdişndan para kabul etmiyor, Yurtiçnden para yüklebilirsin bildiğim kadariyla