Sozlesmeli Hesaba Gecemedim?

Merhaba , bende aynı sorunu yaşamaktayım. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar. :desktop_computer:

Merhaba @muhammetcetinalp :wave:t2:

İletmiş olduğun konu ile ilgili talebini oluşturduk. İşlemin ile destek ekiplerimiz en kısa sürede ilgilenecek ve sonuçlandığında Papara hesabına kayıtlı e-posta adresin üzerinden geri dönüş yapacaktır. E-posta adresini ara ara kontrol etmeni rica ederiz.

Aynı sorun 2. Kartı istedim hâlâ kart iste diyo sözleşmeli hesap olamadım

Merhaba @kocaencek :wave:t2:

Aşağıdaki koşullara göre sözleşmeli hesap sahibi olabilirsin.

Hesabını fotoğraflı yeni kimlik ve NFC okutarak onaylarsan, velin sözleşmeli hesaba geçtiğinde sen de sözleşmeli hesap sahibi olursun.

Hesabını fotoğraflı yeni kimlik ve NFC okutarak onayladığında, velinin hesap statüsü nedeniyle onaylı hesaba geçtiysen, 18 yaşını geçtikten sonra hesap statün otomatik olarak sözleşmeli olur.

Hesap onaylama işlemine fotoğraflı yeni kimliğinle devam edip hologram videosu ile gerçekleştirdiysen 18 yaşını geçtikten sonra hesap statünü yükseltebilirsin.

Hesap onaylama işlemini fotoğraflı yeni kimlik ve NFC okutarak tamamlamanın ardından velinin hesabı sözleşmeli ise senin de hesabın sözleşmeli olur.

Fotoğrafsız yeni kimliğin ya da eski nüfus cüzdanınla hesabını onayladıysan, velin sözleşmeli hesaba sahip olsa dahi sen, 18 yaşını doldurup Papara Card almadan sözleşmeli hesap sahibi olamazsın.

1 Beğeni

Eski kimlikle yaptim annem sözleşmeli hesap bende 2 tane kart var bankadan 100 lira gonderdim hala onayliyim neden

dostum bunu yaşayan ilk kişi de değilsin son kişi de olmayacaksın ocaktan beri aynı sorunu yaşayan var ben şubattan beri çözüm bekliyorum senin gibi çözüm olsa papara yetkilileri şuana kadar yapardı zaten tek yapılabilecek şey beklemek

Merhaba @kocaencek :wave:t2:

Şu anda Papara Card alarak veya banka hesabından Papara hesabına 100 TL göndererek sözleşmeli hesaba geçiş yapabilmen mümkün değildir.

Paylaşmış olduğumuz gibi, fotoğrafsız eski nüfus cüzdanınla hesabını onayladıysan, velin sözleşmeli hesaba sahip olsa dahi sen, 18 yaşını doldurup Papara Card almadan sözleşmeli hesap sahibi olamazsın.

Merhaba @Aiman :wave:t2:

İletmiş olduğun konu ile ilgili talebini oluşturduk. İşlemin ile destek ekiplerimiz en kısa sürede ilgilenecek ve sonuçlandığında Papara hesabına kayıtlı e-posta adresin üzerinden geri dönüş yapacaktır. E-posta adresini ara ara kontrol etmeni rica ederiz.

ayni sıkıntı bendede oluyor yardımcı olurmusunuz

bendede aynı

Merhaba @cangoktugdemirtas :wave:t2:

Talebin ile ilgili destek ekibimiz tarafından hesabına kayıtlı e-posta adresin üzerinden geri dönüş yapıldığını görüntülemekteyiz.

· Hesabını fotoğraflı yeni kimliğin ile NFC okutarak onaylamanın ardından velin sözleşmeli hesaba geçerse senin de hesabın sözleşmeli hesap statüsüne geçecektir.

· Hesabını fotoğraflı yeni kimliğin ile NFC okutarak onaylayıp velinin hesap statüsü dolayısıyla onaylı hesaba geçtiysen, 18 yaşını geçtikten sonra hesap statün otomatik olarak sözleşmeli olacaktır.

· Velinin hesap tipi sözleşmeli ise ve sen hesap onaylama işlemlerine fotoğraflı yeni kimliğin ile devam edip NFC okutmak yerine hologram videosu çektiysen, Papara hesabında yer alan Hesabım > Sözleşmeli Hesaba Geç adımlarını takip ederek sözleşmeli hesap sahibi olabilirsin.

· Hesap onaylama işlemlerini fotoğraflı yeni kimliğin ile ve NFC okutarak tamamlamanın ardından velinin hesabı sözleşmeli ise senin hesabın da sözleşmeli hesap statüsüne geçecektir.

Kimliğinde fotoğrafının olmaması durumunda hesabın onaylı statüde kalacaktır.

Merhaba @evrenmete13 :wave:t2:

Talebin ile ilgili destek ekibimiz tarafından hesabına kayıtlı e-posta adresin üzerinden geri dönüş yapıldığını görüntülemekteyiz.

· Hesabını fotoğraflı yeni kimliğin ile NFC okutarak onaylamanın ardından velin sözleşmeli hesaba geçerse senin de hesabın sözleşmeli hesap statüsüne geçecektir.

· Hesabını fotoğraflı yeni kimliğin ile NFC okutarak onaylayıp velinin hesap statüsü dolayısıyla onaylı hesaba geçtiysen, 18 yaşını geçtikten sonra hesap statün otomatik olarak sözleşmeli olacaktır.

· Velinin hesap tipi sözleşmeli ise ve sen hesap onaylama işlemlerine fotoğraflı yeni kimliğin ile devam edip NFC okutmak yerine hologram videosu çektiysen, Papara hesabında yer alan Hesabım > Sözleşmeli Hesaba Geç adımlarını takip ederek sözleşmeli hesap sahibi olabilirsin.

· Hesap onaylama işlemlerini fotoğraflı yeni kimliğin ile ve NFC okutarak tamamlamanın ardından velinin hesabı sözleşmeli ise senin hesabın da sözleşmeli hesap statüsüne geçecektir.

Kimliğinde fotoğrafının olmaması durumunda hesabın onaylı statüde kalacaktır.

Bende ayni sorunu yaşıyorum bana da yardımcı olur musunuz lütfen

Merhaba @ogulcangamerz :wave:t2:

Talebin ile ilgili destek ekibimiz tarafından hesabına kayıtlı e-posta adresin üzerinden geri dönüş yapıldığını görüntüledik. E-posta adresini kontrol etmeni rica ederiz :blush:

Bende aynı sorunu yaşıyorum yardımcı olur musunuz

Merhaba @gencesraelmas :wave:t2:

Talebin ile ilgili destek ekibimiz tarafından hesabına kayıtlı e-posta adresin üzerinden geri dönüş yapıldığını görüntülemekteyiz. E-posta adresini kontrol etmeni rica ederiz :blush:

Sözleşmeli hesap sahibi olabilmen için kimliğinde fotoğrafının bulunması ve velinin sözleşmeli hesap kullanması gerekli. Eğer bu iki koşula sahipsen hesabının statüsünü sözleşmeli hale getirebilmen için sana birkaç alternatif önermek istiyorum.

• Hesap onaylama işleminde NFC tarama yapmadıysan ama cihazında NFC özelliği bulunuyor ve yeni kimlik kartına sahipsen uygulaman üzerinden ‘Hesabını Yükselt’ yaparak sözleşmeli hesaba geçebilirsin.

• NFC özelliği bulunan bir cihazın bulunmuyorsa hesabına Papara Card tanımlaması yaparak sözleşmeli hesaba geçebilirsin.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum; eğer velin sözleşmeli hesap kullanmıyorsa ve hesap onaylama işleminde NFC tarama yaptıysan velin sözleşmeli hesaba geçtiğinde senin hesabın da direkt sözleşmeli hesaba geçer.

Bende aynı sorunu yaşıyorum yardımcı olur musunuz

Merhaba @ryj9xwf5nd :wave:

Talebin ile ilgili yardımcı olabilmek için seni aradık fakat ulaşamadık.

Talebin ile ilgili destek ekibimizin hesabına kayıtlı e-posta adresin üzerinden geri dönüş yaptığını görüntüledik. E-posta adresini kontrol etmeni rica ederiz :blush:

Reşit olmadığın için hesap onaylama işlemlerini velinin izni doğrultusunda tamamlayabilirsin. Veli onayı talebini ilettiğinde velinin Papara hesabına otomatik bir bildirim gönderilir.

Velin bu bildirime tıklayarak senin hesabınla ilgili gerekli onayı verebilir. Velinin bu onayı verdiği sırada sahip olduğu hesap statüsü senin de hesabının hesap statüsünü etkileyecektir.

Sen hesap onaylama işlemlerini fotoğrafının bulunduğu yeni kimlik kartın ile NFC tarama yaptıysan ve velin herhangi bir şekilde sözleşmeli hesap sahibiyse senin de hesabın sözleşmeli hesap olacaktır. Fakat belirttiğimiz senaryo dışında veli onayın tamamlanırsa hesabın onaylı statüde olacaktır.

Ayrıca belirtmek isteriz ki eğer sen hesap onay işlemini fotoğraflı yeni kimliğin ile NFC doğrulama yaparak tamamlamana rağmen velin hesabı onaylıyken sana onay verdiği için onaylı hesaba geçersen daha sonra velin herhangi bir şekilde sözleşmeli hesaba yükseldiğinde senin de hesabın otomatik olarak sözleşmeli hesaba yükselecektir. Eğer belirttiğimiz bu işlem olur ama hesabın onaylı statüde kalırsa bize destek@papara.com adresimiz üzerinden tekrar yazabilirsin. Biz hesabını direkt sözleşmeli hesaba yükseltiriz.

NOT: Sana fotoğraflı yeni kimliğin ile NFC yapmadan hesap onayladıysan ve velin herhangi bir şekilde sözleşmeli hesaba geçerse hesabına, hesabını sözleşmeli hesaba yükseltebileceğin bir bildirim gönderilecektir. Bu bildirime tıkladığında da sözleşmeli hesaba geçebilirsin.

1 Beğeni

Aynı Sorunu bende yaşıyorum 2.kartı sipariş etmem söylendi sipariş ettim kartı aktif ettim ama genede sözleşmeli hesaba geçemedim Veli hesabı sözleşmeli olunca otomatik sözleşmeli oluyor dediler velimin hesabı sözleşmeli ama benimki gende sözleşmeli olmadı bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim

1 Beğeni

Merhaba @uhudkotankiran12 :wave:t2:

Talebin ile ilgili destek ekibimizin hesabına kayıtlı e-posta adresin üzerinden geri dönüş yaptığını görüntüledik.

Reşit olmadığın için hesap onaylama işlemlerini velinin izni doğrultusunda tamamlayabilirsin. Veli onayı talebini ilettiğinde velinin Papara hesabına otomatik bir bildirim gönderilir.

Velin bu bildirime tıklayarak senin hesabınla ilgili gerekli onayı verebilir. Velinin bu onayı verdiği sırada sahip olduğu hesap statüsü senin de hesabının hesap statüsünü etkileyecektir.

Sen hesap onaylama işlemlerini fotoğrafının bulunduğu yeni kimlik kartın ile NFC tarama yaptıysan ve velin herhangi bir şekilde sözleşmeli hesap sahibiyse senin de hesabın sözleşmeli hesap olacaktır. Fakat belirttiğim senaryo dışında veli onayın tamamlanırsa hesabın onaylı statüde olacaktır.

Ayrıca belirtmek isteriz ki eğer sen hesap onay işlemini fotoğraflı yeni kimliğin ile NFC doğrulama yaparak tamamlamana rağmen velin hesabı onaylıyken sana onay verdiği için onaylı hesaba geçersen daha sonra velin herhangi bir şekilde sözleşmeli hesaba yükseldiğinde senin de hesabın otomatik olarak sözleşmeli hesaba yükselecektir. Eğer belirttiğim bu işlem olur ama hesabın onaylı statüde kalırsa bize tekrar yazabilirsin. Biz hesabını direkt sözleşmeli hesaba yükseltiriz.

NOT: Fotoğraflı yeni kimliğin ile NFC yapmadan hesap onayladıysan ve velin herhangi bir şekilde sözleşmeli hesaba geçerse hesabına, hesabını sözleşmeli hesaba yükseltebileceğin bir bildirim gönderilecektir. Bu bildirimi tıkladığında da sözleşmeli hesaba geçebilirsin.

Aklına takılan bir soru olması halinde bizimle dilediğin zaman iletişime geçebilirsin. Kendine çok iyi bak :pray: