Papara genel sorunlar ve çözümleri hk

Herkese selam, ülke genelinde yaşanan sık sorunları ele alıp ve bildiğim kadarıyla çözümlerini sunacağım. Sorunlardan bazıları bizzat kendimin yaşayıp çözümlerini deneyince olumlu sonuç aldığım çözümlerdir. Bir yanlışım olduysa kusura bakmayın. :blush:

Hesabın onaylanmaması

Muhtemelen bu sorunla aşağıdaki iki sebepten dolayı karşı karşıya kalıyorsunuz:

1- Zaten daha önceden sahip olduğunuz onaylanmış bir hesabın olması.

Çözüm: Müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeden önce, sahip olduğunuz tüm mail adresleriyle paparaya giriş yapmayı deneyip hesabınızın olup olmadığını kontrol edin. Eğer hesabınızın olmadığından emin olduysanız,

e - devlet> yerleşim yeri ve diğer adres belgesi sorgulama > kendisi > kuruma ibraz ve kurum adı yerine “Papara” yazıp dosyayı indir.

Senin ve kimliğinin görülebileceği bir şekilde selfie çek, konu ve açıklamayı sorununla ilgili doldur ve tüm bu dosyaları destek@papara.com 'a yolla.

2- Türk vatandaşı olmamak.

Çözüm: Papara’ya yalnızca bakanlık tarafından verilen yabancı kimlik numarasına sahip olanlar ve türk vatandaşı olan kişiler kayıt olabilir.

Para yatıramamak/gönderememek

Çözüm: Bu işlemleri yapabilmek için lite card veya black card’a sahip olman gerekir. Papara uygulamasından hesabına giriş yapıp onaylı hesaba geçerek black card isteyebilirsin. Onaysız hesaplar çoğu işlemi yapamaz.

ATM’nin kartını yutması

Çözüm: Ne yazık ki bu konudaki çözümler sınırlıdır. Bu durumla karşı karşıya kaldığın zaman 0850 340 0 340 numaralı destek hattını arayıp durumu bildirebilir ve yeni black card isteyebilirsin.

Kartınızın bir süredir size ulaşmaması

Çözüm: Eğer kartınız kuryeye verildiyse, 14 gün beklemelisiniz. Çünkü papara black card’ın teslim süresi 14 gündür. Günü dolmasına rağmen kartınız gelmediyse biraz çaba harcayıp kurye ile iletişime geçip aciliyetinizi bizzat kendiniz nazik bir şekilde söyleyebilirsin veyahut papara ile iletişime geçip onların aciliyet belirtmesini isteyebilirsin. En azından ben öyle yapmıştım ve aciliyetimi anlayıp getirmişti.

7 Beğeni

Bilgiler için teşekkürler!
Fakat ATM’lerin kart yutma sorunu Papara’yla ilgili değil. Kartın ATM tarafından yutulması ile alakalı bir problemle karşılaşırsanız o ATM’nin kendi müşteri hizmetlerini arayın.

1 Beğeni