Microsoft'un paparayı kabul etmemesi

Papara Black Cardım ile Microsoft üzerinden Xbox live gold(hediye olarak) kodu almaya çalışırken, “Farklı bir ödeme yöntemi seçin, Bu ödeme seçeneği abonelikler için kullanılamaz.” hatası aldım. Yakın bir zamanda buna uygun bir konu açılmış, fakat benim internet bankacılığım açık, hatta papara müşteri hizmetleri ile konuştum, kartımda herhangi bir bloke var mı diye. Onlar da yok dedi Microsoft Store’un yabancı müşteri temsilcisi ile konuştuğumda, ön ödemeli kartları kabul etmediklerini söyledi. Buna çok inanasım gelmedi, zira daha önce Microsoft Store benzeri başka yabancı sitelerde de çok rahat bir şekilde papara kullanabilmiştim. Microsoft Store üzerinden papara kullanamıyor muyuz? Size de sormak istedim müşteri hizmetleri fazla bilgili değil bu konuda. İlgilenirseniz sevinirim teşekkürler.

2 Beğeni

Merhaba @akyuz243 Papara topluluğa hoşgeldin.

Microsoft politikaları gereği abonelik işlemlerinin aksamaya uğramaması için aboneliklerde Ön Ödemeli kartların kullanımı engellendi. Microsoft store üzerinde ürün satın alırken Papara’yı kullanmaya hala devam edebilirsiniz fakat abonelik işlemlerinde maalesef Microsoft politikaları doğrultusunda Paparayı kullanamazsınız.

Sağlıklı günler dilerim.

3 Beğeni

Hangi kartı kullanmamız daha uygun olur? ea play üyeliği almaya çalışıyordum üst üdte hata alıyorum.

Topluluğa hoş geldin @mmohamedzakii;

Bildiğim kadarıyla EA, Play üyelikleri için Türkiye’deki ön ödemeli kartları kabul etmiyor. EA Play üyeliğinizi ya Steam üzerinden ya da Microsoft Store üzerinden almanızı tavsiye ederim.

1 Beğeni