Kart bilgilerini görüntüleyebilme

Papara web ve papara mobil deki Kartlarım(Papara Card) kısmından kartlarlarımızı görüntülediğimizde Kart Bilgilerimizi sanal kartlarda ki gibi (kart no , skt , cvv) görüntüleyebilme ve kopyala bilme özelliği gelmeli.

1 Beğeni

@SmileFate Bir çok bankanın müşterisiyim, internet bankacılığında da fiziksel kartların numaralarını tam göstermiyor. Sanırım güvenlik amaçlı böyle bir uygulamaya gidiliyor.

Papara Black ve Lite kartları ile online alışverişler yapılıyor, tek tek rakamları girmekten ise sanal karttaki gibi direk uygulama veya web sitesi üzerinden kopyala yapıştır iyi olur. kart bilgilerini yanlış girme problemleri daha da azalmış olur.

Uygulamaya/Siteye kadar erişildikten sonra güvenlik kalmaz zaten yapılacakları yaparlar sonrası yasal işlemlere vs. Gider…

Bunun ne tarz bir güvenlik önlemi olabilir ki :thinking:
Belki en fazla toplum içinde(yanında birileri varken) giriş yapınca 3. Şahıs kişilerin görmemesi için olabilir ama bu sistem şu şekilde iyileştirilip güncellenebilir: Kart bilgilerinin görüntüleneceği yere siyah şerit ,veya şerit banner şeklinde papara logosu ile gizleme yapılabilir bilgilerini görüntülemek isteyen kişi başlangıçta o şeride çift tıklayarak(veya basılı tutarak) bilgilerini görüntüleyebilir, bilgiler ortaya çıktıktan sonra da tekrar çift tıklama yaparak kopyalama özelliği devreye girebilir.