Alışverişimde 3D Secure Çalışmadı

Amazondan alışveriş yaparken kartımı girdiğim gibi alışveriş tamamlandı. Ve bu durum beni tedirgin etti çünkü daha önceki alışverişlerimde 3D Secure çalışıyordu burda çalışmaması, ilerde kart bilgilerimin çalınmasında hiçbir güvenliğim olmadığını düşündüm. Yardımcı olabilecek var mı ?

1 Beğeni

bu özellik sitenin kendisinde yoktur büyük ihtimal bende her yaptığımda oluyorda çünkü her sitede oluyor bu sitede olmuyor kartdan kaynaklı sorun değil bence siteden kaynaklı bir sorun yardımım dokunmuştur umarım. İyi günler dilerim <3 :slight_smile:

Merhaba @kadero2680 hoşgeldin.

Amazon’un kendi sistemleri dolayısı ile 3D sistemine gerek kalmadan alışveriş yapılabilmekte. Bu durum sende bir kaygı oluşturuyorsa Papara üzerinden Sanal Kart oluşturarak ve bu sanal karta alışveriş yapacağın zamanlar limit belirleyerek bunun önüne geçebilirsin. Ayrıca kullandıktan sonra hemen yok olan Hayalet Kart sistemini de kullanabilirsin :blush:

1 Beğeni

Amazon 3d Secure ödeme işlemini bir zorunluluk olarak görmüyor. Bu yüzden Papara ile kolay alışveriş imkanınız oluyor.

Tabi bu durum Türkiye’de ki bazı bankalar tarafından istenmiyor. Bu bankalar her online işlemde 3d zorunlu tutuyorlar yani her alışverişinizde sürekli onay kodu vermek zorunda kalıyorsunuz.

@berkeunlu 'nünde dediği gibi bu durum sizin için bir sorun teşkil ediyorsa online alışverişiniz için bir Sanal Kart oluşturun ve bundan sonraki alışverişlerinizde bu Sanal Kartı kullanıma aç/kapa yaparak kullanın.

1 Beğeni