Netflix ödeme hata

Kullanmaya çalıştığınız ödeme yöntemi ile ilgili bir sorun var. hep bu hatayi aliyorum.

Netflixden bu cevapi aldim:

"Yetkilendirmeden dolayı reddolmuş.
Kartla ödeme yapmak isterseniz öncelikle, internetten alışveriş yaptığınız için internet alışverişine açık olmalı.

Netflix yurtdışı işlem olarak görüntüleneceği için, yurt-içi yurtdışı alışverişe de açık olmalı

Kapalı olması gereken özellik sadece 3d güvenli ödeme özelliğidir.

Bu ayarları yaparsanız ve kartınızda yeterli bakiyeniz de var ise, bankanız ödemenizi yollayacaktır."

Bu ayarlari bende lütfen kontrol edermisiniz? Yada nereden ayarlandigini söylerseniz ben kontrol ederim.

Papara destek hep kartla bir sirun yok diyor.

O ayarlari paparada nasil yapabilirim.

1 Beğeni

Yardim edebilecek birisi yokmu?

1 Beğeni

Merhaba @serdar.ulutas1977 :wave:

Gerekli ayarları papara uygulamana girdikten sonra Papara Card bölmesinden kullandığın karta tıkla ve internet alışverişi ayarını aç daha sonrasından kartı seçtikten sonra abonelikler kısmından Netflix’in işleme açık olup olmadığını kontrol ettikten sonra tekrardan dene tekrardan olmaması durumunda sanal kart oluşturarak işleminizi gerçekleştirebilirsin.

1 Beğeni

Sanal kart ile denedim. Ödeme acik ve hep ayni hatayi veriyor. Aboneliklerde hic bisey yok.

Neden olmuyor anlamiyorum?

1 Beğeni

Merhaba @serdar.ulutas1977 ;

Kartında tüm ödeme işlemlerin açık, abonelikler sekmende Netflix ödemesi açık ve kartında da yeterli bakiyede varsa öncelikle yeni bir sanal kart olusturup tekrar denemeni, yine ödeme yapamaman durumunda ise Netflix Destek ekibi ile tekrar iletişime geçmeni öneririm. Netflix’in yönlendirmesi ile gerekirse Papara desteğede mail veya çağrı merkezi üzerinden durumunu iletebilirsin.

destek@papara.com
0850 340 0 340

2 Beğeni