Kimlik bilgilerimi kullanarak sözleşmeli hesaba geçiş yapamıyorum

Merhaba Sayın Papara yetkilileri,
Geçmişte Papara üzerinden açtığım ancak hiç kullanmadığım bir hesap vardı. Bugün para transferi yapmam gerektiğinden ve üniversite öğrencisi olarak birçok avantajından faydalanmak için Cashback programını kullanmak üzere uygulamanızı indirip yeni hesap oluşturdum. Fakat sözleşmeli hesap başvurusu için bilgilerimi girdiğimde hata alıyorum. Hatanın olduğu ekran görüntüsü ektedir. Kendi kimlik bilgilerimle sözleşmeli hesap kullanmamın neden engellendiğini bilmiyorum. Şu an 22 yaşında bir üniversitede tıp bölümünde eğitim görmekteyim. Hayatım boyunca herhangi bir yasa dışı işe karışmadım veya suç işlemedim ki geleceğimi düşünerek bu söz konusu dahi olamaz. Bilinçli bir vatandaş olarak kimlik bilgilerimi kimsenin kullanmasına da asla izin vermem. Aklıma tek bir ihtimal geliyor. En başta bahsettiğim geçmişte açmış olduğum o hesapta kullandığım numara o zamanlar yaşımdan kaynaklı babamın üzerine kayıtlıydı. Numaranın babamın adına kayıtlı olmasından dolayı kimlik bilgilerim ile numara sahibi eşleşmediği için bir kısıtlama getirilmiş olabilir. Ancak numarayı babamdan devraldım ve söz konusu numara artık benim adıma kayıtlı. İstenmesi halinde e-Devlet üzerinden kanıtlayabilirim. Bilmediğim başka bir konu var ise kendi adıma her türlü kanıtı da belge olarak sunabilirim. Para transferlerimde kullanmak ve Cashback programından faydalanmak için sözleşmeli hesaba geçiş yapmak istiyorum. Bu hatanın düzeltilmesini, gereğinin yapılmasını talep ediyorum.

1 Beğeni

Merhaba @hakanalparslan :wave:t2:

İletmiş olduğun konu ile ilgili talebini oluşturduk. İşlemin ile destek ekiplerimiz en kısa sürede ilgilenecek ve sonuçlandığında Papara hesabına kayıtlı e-posta adresin üzerinden geri dönüş yapacaktır. E-posta adresini ara ara kontrol etmeni rica ederiz.