İstanbulkart ödeme tamamlama

İstanbul kartıma para attım ama gelmedi

1 Beğeni

merhaba @hidayed, yüklemeyi tamamlamak için İstanbulkart’ına Papara’da yükleme talimatı verdikten sonra Biletmatik veya akıllı duraklardaki İstanbulkart yükleme noktalarına dokundurarak tamamlaman gerekiyor. NFC destekli Android cihazın varsa yüklemeyi tamamlamak için cihazını da kullanabilirsin.

NFC destekli Android telefonlarda, Ödemeler>İstanbulkart>Geçmiş İşlemler adımlarından yükleme talimatı bekleyen işlemine tıklayarak, İstanbulkart’ını Android cihazın arkasına yaklaştırıp otomatik olarak yüklemeyi tamamlayabilirsin.

İstanbulkart’a para yükleme işlemlerini gösteren videomuzu da izleyebilirsin.

1 Beğeni

Mart ayında İstanbulkart için yaptığım 4 ödeme işleminin son ikisinde papara kartımdan para çekildi ama akbile para yatırılmadı. Belki sonradan gelir diye bekledim ama maalesef gelmedi. 20 liram yandı yani. İlgilenir misiniz lütfen?

2 Beğeni

Bir önceki yorumda bahsettiğim şekilde ödemeyi tamamladın mı acaba?

Aynı problem bende de oldu bugün 10 TL yatırdım Pelin Hanım’ın dediği gibi İstanbulkart dolum noktasında kartımı okuttum ama papara kartımdan para çekilmesine rağmen orda 10 TL İstanbul kartıma geçmedi.Bir çok kez de deneme yaptım ne yapılması gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

1 Beğeni

Aynı sorunu yaşıyorum 10 attım arada kaynadı bakiye okutma yerindede beklenen talimat gözükmüyor

1 Beğeni

Merhabalar @i.efdaltufekci :wave:

İstanbul kart uygulamanız giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra kartları kısmına basınız ve ardından kartınızı seçiniz kartınızı seçtikten sonra aşağıda resimde bıraktığım gibi bekleyen talimat görünmüyor ise papara müşteri hizmetlerine ulaşmanızı tavsiye ederim.

3 Beğeni