"Hesap kiralama" talepleri hakkında uyarı

Merhaba arkadaşlar son zamanlarda türüyen ve gittikteçe artan bir konuya deyinmek istiyorum illaki sizde sosyal medyada görmüssünüzdür. Papara hesabınız alınır kiralanır veya hesabınız thodex borsaya kiralanır gibi gibi boş vaatlerde bulunarak hesabınızı almaya çalışırlar arkadaşlar bu ve bunun gibi durumlara inanmayın herkesin hesabı kendine özeldir ve bi başkasına devredilemez bu bi dolandırıcılıktır bazı blog ve forumlarda biraz araştırma yaptım siz hesabı verdikten sonra tüm hesab bilgileri deyiştirilerek hesaplarınız yasal olmayan sanal bahis sitelerinde kara para ve kaçak para aklamak için kullanılıyor ve bu durumda siz suçlu durumuna düşersiniz. ve bu büyük bir suç. yazıyı yazarken bu hesapların kimleri takip ettiğini nasıl insanları takip ettiğine dikkat ettim gelende papara instagram hesabını ve crypto para borsalarını takip eden kullanıcıları takip etmekteler bu konuya herkesin dikkat etmesini istiyorum bence bu konu ile ilgili paparanın tüm kullanıcılarına bildirim göndererek bilgi vermesi gerekir ! bana son zamanlarda 7,8 kişi yazdı buda bir örneği

Değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler. :mask:

merhaba @Azad, sosyal medyada ve farklı platformlarda açılan kötü niyetli hesapları 7/24 aralıksız olarak takip ediyoruz ve erişime kapatılması için çok hızlı şekilde işlemlerimizi başlatıyoruz. Senin de bahsettiğin gibi bu hesaplar tamamen kötü niyetli oluşumlardır.

Bilgi güvenliği konusunda tüm kullanıcılarımıza geçen hafta email ile bilgilendirme gönderdik. Aynı zamanda aşağıdaki linkteki blog postumuzda konuyla ilgili detaylı önlemleri paylaştık. Bilinçli bir kullanıcı olarak çevreni ve sevdiklerini bilgilendirmek istersen postumuzu paylaşabilirsin. :slight_smile:

Ayrıca bu tür hesaplarla karşılaştığında Papara’nın sosyal medya hesaplarına mesaj atarak bu profilleri bildirebilirsin. Papara’da güvenliğin en önemli önceliğimiz. Bu yüzden de en iyi uluslararası teknolojileri kullanarak çalışmalarımızı sıkı bir şekilde yürütüyoruz. :raised_hands:

2 Beğeni

İnternette dolaşan papara kiralık hesap olayını aydınlatabilecek var mı?

konuyu okumanızı tavsiye ederim. bu kişilere inanmayınız. kimlik bilgilerinizi ve hesabınızı çalıyorlar.

@cengizhan.sonmez Merhaba,
Papara hesabı kişiye özeldir bir banka hesabı gibi düşün yasadışı kumar veya yasadışı para aktarımı yapanlar var. Zaten yasal bir şey yapmak isteseler kendi hesapları ile yaparlar. Papara bu gibi kişilerle uzun süredir mücadele etmeye çalışıyor. Lütfen böyle kişilere hesabınızı vermeyin 2 kuruş para alıcaksınız diye davalık olursunuz. Bunun sonu hapis cezasına kadar gitmekte! böyle hesaplar gördükçe paparanın orijinal sosyal medya hesaplarına hesabın ismini veya ss ini atarsanız onlar o kişilere işlem başlatır.

Bkz: Papara hesabına ait kullanıcı şifreni başkalarıyla paylaşman durumunda, hesabında üçüncü kişilerin gerçekleştirdiği işlemlerin tüm yasal sorumluluğu sana ait olacaktır.
Adli veya cezai yaptırımlar ile karşılaşabilirsin. Ayrıca sosyal medyada veya online platformlarda menfaat karşılığında bilgilerini talep eden kişilerle karşılaşırsan hemen bizimle paylaşabilirsin.

Arkadaşlar bu papara kiralama nedir acil bilgi alabilirmiyim. 1500 tl veririm haftalık diyor adam bu ne alaka bilen varmi

Üstteki yorumları okuyunuz.

bu ve benzeri hesaplar hesapları kiralıyor ne yaptıkları belli değil ama bu kadar çok para verdiklerinden belli dolandırıcılar 500k limit falan istiyorlar amacım sizin bunun farkına varmanız ve arkadaşların bunlara inanıpta dolandırılmasınlar kolay gelsin